TuneUp - po jego użyciu problem z paskiem zadań i inne

Witajcie pierwszy raz na forum,

W zeszłym tygodniu kupiłam nowy komputer i ponieważ instalowałam sporo nowych programów, to chciałam przeczyścić dysk na koniec jak zawsze z użyciem CC Cleaner i jv16Power Tools. Jednak zainstalowałam jeszcze jeden program Tune Up Utilities i znalazł mi dodatkowo ok. 217 niepotrzebnych wpisów w rejestrze, więc też je usunęłam, używałam też kilku innych funkcji tego programu. Od tego momentu, po restarcie, mam dwa problemy (na razie):

  • z ikon na pulpicie po prawokliku zginęły opcje „przypnij do menu start” i „przypnij do paska zadań”. Nie mogę również przy pomocy przeciągnięcia dodać żadnej ikony do paska zadań. Po wejściu w Program Files do konkretnego programu i prawokilku, obie opcje są dostępne, ale działa tylko dodawanie do Menu Start, do paska zadań nic nie mogę dodać. Po otwarciu np. Firefoksa i prawokliku na otwarty program na pasku również nie ma „przypnij do paska zadań”, tak samo w ikonach programów w Menu Start.

  • gdy klikam prawym na Komputer -> Zarządzaj, wyświetla mi się komunikat: „z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Zainstaluj taki program lub jeśli jest już zainstalowany, utwórz skojarzenie, używając apletu Programy domyślne w Panelu Sterowania”

Program ten usunął mi poprzednie punkty przywracania systemu, więc nie mogę z nich skorzystać. Na wszelki wypadek zrobiłam też skan Avastem i Spybotem, nic nie wykryły. Po przywróceniu kopii zapasowych z TuneUp i restarcie nic nie wróciło do normy :frowning:

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, chcę przywrócić do poprzedniego stanu i usunąć ten program raz na zawsze…

I tak wygląda zabawa programem który może namieszać systemie

dlatego go nie polecam ale inny polecają

Polecam użycie komendy sfc /scannow

http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/

Za dużo tych ulepszaczy

kliknij w TUNEUP

Dostosowywanie systemu windows

Styl wizualny

Napraw

napraw pamięć podręczną ikon

P.S

ten Spybot to usuń całkiem i na jego miejsce wgraj sobie to

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

i możesz przeskanować w trybie pełne skanowanie

tylko pobieraj wersje bezpłatną podczas instalacji po prostu odznacz wersje płatną