TuneUp wyłączył usługę Troubleshooting

Witajcie,

TuneUp kiedyś wyłączył mi usługę Troubleshooting i teraz walczę aby ją właczyć. Program był odinstalowywany i instalowany tysiąc razy, więc przywrócenie tych działań niestety nie jest możliwe. Ma ktoś pomysł co zrobić?

Po odinstalowaniu tuneup, pozostaje po nim wiele wpisów. Dopóki się nie pozbędziesz tych domyślnych ustawień, to niejedno tuneup może bruździ.

Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Użyj wyszukiwarki, wpisz tuneup i usuń wszystko, co znajdziesz. Pobierz sobie regseeker portable, ustaw j polski i w wyszukaj w rejestrze, wpisz tuneup. Na dole znajdziesz opcję Zaznacz wszystko i potem wybierzesz akcję Usuń.  Regseeker utworzy plik przywracania tego, co usunie i dlatego bezpieczniejszy jest od ręcznego usuwania w regedit.exe.

Jaki system?

Czy przez usługę masz na myśli jedną z tych wyświetlanych w Start -> Uruchom… -> services.msc (nie widzę u siebie usługi o podobnej nazwie)?

 

Rozumiem, że wtedy automatycznie TuneUp powróci do domyślnych ustawień? Nie ukrywam, że nie bardzo w ten sposób wierzę. 

Posiadam system Windows 7 x64 Ultimate i mam problem z usługą naprawiania problemów czy jak to po polsku się nazywa. 

Usługa nie startuje bo była dawno “skillowana” przez ten piękny program do przyspieszania komputera.

Co się konkretnie dzieje przy próbie uruchomienia tej usługi?

Zwraca błąd: “a problem is preventing the troubleshooter from starting”

 

Error:  ​0x8E5E0408

 

C:\Windows\diagnostics\system\Performance

PerformanceDiagnostics

 

Z góry odpowiadam, że próbowałem szukać przez kod błędu.

“Rozumiem, że wtedy automatycznie TuneUp powróci do domyślnych ustawień?”

Pewnie miałeś na myśli przywrócenie domyślnych ustawień windows. Tak. Nawet jako zakładka z podglądu zdarzeń - zniknie.

Jaką wartość posiadacie w:

HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/ScheduldedDiagnostic

HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/Scripted diagnostic

Na XP nie mam takich kluczy. Na win 7 home premium nie mam wogóle pierwszego, a w drugim HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/Scripted diagnostic, to masz wpisy klucz i nawet wpisy podklucza Policy http://prntscr.com/2g9evo więc Ci pewnie nie pomogę.

Ok dzięki. Jednak zabiorę się za całkowity reinstall, który naprawi moje wszystkie problemy z Windowsem bo już nie mam siły walczyć z nim… :slight_smile:

Poczekaj. Wypróbuj ciekawy program program do przywrócenia pierwotnych systemowych ustawień: http://www.dobreprogramy.pl/Wise-PC-1stAid,Program,Windows,45395.html bo to zdaje sie jeden z wielu problemów, a nigdy nie korzystaj z tego tuneup. Poczytaj, bo tam się pod nim rozpisałem.

 

Ten program za wiele nie zrobił oprócz wyczyszczenia całkowicie autostartu. Sterowniki nie zostały przywrócone a także domyślne ustawienia.