TuneUp wyłączył usługę Troubleshooting

(Mati 798) #1

Witajcie,

TuneUp kiedyś wyłączył mi usługę Troubleshooting i teraz walczę aby ją właczyć. Program był odinstalowywany i instalowany tysiąc razy, więc przywrócenie tych działań niestety nie jest możliwe. Ma ktoś pomysł co zrobić?

(Bogdan_G) #2

Po odinstalowaniu tuneup, pozostaje po nim wiele wpisów. Dopóki się nie pozbędziesz tych domyślnych ustawień, to niejedno tuneup może bruździ.

Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Użyj wyszukiwarki, wpisz tuneup i usuń wszystko, co znajdziesz. Pobierz sobie regseeker portable, ustaw j polski i w wyszukaj w rejestrze, wpisz tuneup. Na dole znajdziesz opcję Zaznacz wszystko i potem wybierzesz akcję Usuń.  Regseeker utworzy plik przywracania tego, co usunie i dlatego bezpieczniejszy jest od ręcznego usuwania w regedit.exe.

(deFco247) #3

Jaki system?

Czy przez usługę masz na myśli jedną z tych wyświetlanych w Start -> Uruchom… -> services.msc (nie widzę u siebie usługi o podobnej nazwie)?

(Mati 798) #4

Rozumiem, że wtedy automatycznie TuneUp powróci do domyślnych ustawień? Nie ukrywam, że nie bardzo w ten sposób wierzę. 

Posiadam system Windows 7 x64 Ultimate i mam problem z usługą naprawiania problemów czy jak to po polsku się nazywa. 

Usługa nie startuje bo była dawno “skillowana” przez ten piękny program do przyspieszania komputera.

(deFco247) #5

Co się konkretnie dzieje przy próbie uruchomienia tej usługi?

(Mati 798) #6

Zwraca błąd: “a problem is preventing the troubleshooter from starting”

Error:  ​0x8E5E0408

C:\Windows\diagnostics\system\Performance

PerformanceDiagnostics

Z góry odpowiadam, że próbowałem szukać przez kod błędu.

(Bogdan_G) #7

“Rozumiem, że wtedy automatycznie TuneUp powróci do domyślnych ustawień?”

Pewnie miałeś na myśli przywrócenie domyślnych ustawień windows. Tak. Nawet jako zakładka z podglądu zdarzeń - zniknie.

(Mati 798) #8

Jaką wartość posiadacie w:

HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/ScheduldedDiagnostic

HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/Scripted diagnostic

(Bogdan_G) #9

Na XP nie mam takich kluczy. Na win 7 home premium nie mam wogóle pierwszego, a w drugim HKLM/SOFTWARE/POLICIES/Microsoft/Windows/Scripted diagnostic, to masz wpisy klucz i nawet wpisy podklucza Policy http://prntscr.com/2g9evo więc Ci pewnie nie pomogę.

(Mati 798) #10

Ok dzięki. Jednak zabiorę się za całkowity reinstall, który naprawi moje wszystkie problemy z Windowsem bo już nie mam siły walczyć z nim… :slight_smile:

(Bogdan_G) #11

Poczekaj. Wypróbuj ciekawy program program do przywrócenia pierwotnych systemowych ustawień: http://www.dobreprogramy.pl/Wise-PC-1stAid,Program,Windows,45395.html bo to zdaje sie jeden z wielu problemów, a nigdy nie korzystaj z tego tuneup. Poczytaj, bo tam się pod nim rozpisałem.

(Mati 798) #12

Ten program za wiele nie zrobił oprócz wyczyszczenia całkowicie autostartu. Sterowniki nie zostały przywrócone a także domyślne ustawienia.