Tuning starego kompa

(Sir Wader) #1

Mam dość starego kompa i używam go od kilku dobrych lat. Ostatnio mam większe zapotrzebowanie na lepsze "osiągi" kompa. Pomyślałem, żeby kupić mu jakiegoś nowego procka i ramu. Co o tym myślicie?

Jakiego procka byście radzili (płyta główna: ASRock K7S8X v3)?

(vanderneels) #2

Podaj jaką dokładnie masz teraz konfigurację i ile maksymalnie możesz wydać, to coś doradzimy.

(DarkPeter) #3

To już wiekowa platforma, najszybsze jakie możesz wsadzić w nią to Athlon XP 2800-3000+ , kupisz takie używane tylko. A koszt wymiany jest czasami tak wysoki co zakup nowszej płyty np pod AM2 lub AM3.

(system) #4

Tu masz link do procesorów: http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=K7S8X%20R3.0 Pytanie, czy się jeszcze dostanie te modele?

Pamięć do 2 GB, i to też z trudnością.

(Sir Wader) #5

Chyba macie rację, nie ma sensu już w niego inwestować.

Dlaczego koszt wymiany procka jest tak wysoki?

(DarkPeter) #6

Może przesadziłem z ceną, bo zerknąłem i staniały na Allegro mocno, możesz zaryzykować i kupić jakiś 2880-3000+ , szału w wzorście prędkości wielkiej nie będzie bo komp to nie tylko procesor. Będzię dalej ograniczać Cię szyna na płycie, wolne pamięci, wolny dysk i grafika z małą pamięcią na AGP.

Podaj ile mógłbyś przeznaczyć na nowego kompa, a forumowicze zapewno doradzą Ci co nowego,korzystnie kupić

(Sir Wader) #7

Przeglądam sobie tak allegro i używane kompy 3GHz, 1GB RAM chodzą po 200 zł. Gdzie jest haczyk, że tak dobre kompy chodzą tak tanio?

(DarkPeter) #8

Daj sobie spokój z takimi kompa, to starocia poleasingowe z powyciąganymi podzespołami. Będziesz tylko się denerwował niepotrzebnie :slight_smile:

-- Dodane 09.04.2011 (So) 11:32 --

sprzedam-komputer-negocjuj-t442365.html

Tu na forum też są oferty

(Johny) #9

Koszt jest wysoki,bo często są potrzebne części starych standardów,najprawdopodobniej masz stare gniazdo procesora Socket 754,albo Socket 939,do niego już nie pasują obecnie produkowane procesory AM2+ i AM3,to samo z pamięcią,najprawdopodobniej masz stary typ DDR1 obecnie wyparte przez DDR2,które za moment zostanie zastąpione DDR3,karta grafiki jest na AGP,zamiast PCI-E jak obecnie,często nie opłaca się przez to rozbudowywać starego komputera,bo koszt znalezienia,zakupu starych części do niego jest za wysoki (oficjalnie nie są już produkowane),jeśli masz np. dołożyć 600 zł,a komputer o nowszych standardach jest ciut droższy,to ci się to nie opłaca,dlatego ludzie wolą opchnąć stary za bezcen,niż bawić się w rozbudowę,nie da się za bardzo poprawić osiągów na starych częściach,a zakup tylko ciut szybszego procesora jest nieopłacalny,bo reszta go wyhamuje

(Sir Wader) #10

A jak bym tak kupił płytę używke z prockiem np. 2.8 GHz i do tego 2GB ramu i reszte włożył to co mam to byłby o wiele lepszy od obecnego (1.6GHz/384 MB/80GB)?