Tusz do lexmark x4530

tusz do LEXMARK X4530-problem

Witam. Dostałem od brata te drukarkę, jednak z pustymi tuszami. Oddałem do napełnienia-koszt 30zł, i po zainstalowaniu pokazuje mi, że tusze są puste. Przeczytałem kilka opinii na innych forach i okazuje się, że Lexmark się zabezpieczył. Drukarka pamięta nr.seryjny kartridża, który kasuje się dopiero po wymianie 10 sztuk. Niestety nie dysponuję taką liczbą pustych. Więc znalazłem program na jakimś amerykańskim serwerze, który miał zmienić oprogramowanie drukarki. To jednak nic nie dało. Więc pytanie? Czy zna ktoś sposób-jakikolwiek-aby napełnione kartridże działały? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

To jest link do oprogramowania które robi korektę, tzn można zainstalować tusze regenerowane.

http://lexmarkanswers.blogspot.com/2009 … t-huh.html

Pytanie-jak to zainstalować?

Hej,

Tak, jak napisano w instrukcji. Włączasz drukarkę podłączoną do portu USB, uruchamiasz aplikację i czekasz, aż proces się skończy. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to nie wyłączać drukarki ani nie odłączać jej od komputera nim proces się nie skończy. Ale w tym miejscu dwie uwagi:

:arrow: program na wskazanej stronie www powoduje zmianę oprogramowania drukarki na nieautoryzowane - czyli inaczej mówiąc wymieniając oprogramowanie tracisz gwarancję producenta,

:arrow: na stronie tej nie ma oprogramowania (firmware) do Twojej drukarki - jest tylko do Lexmark X4550. Instalacja niezgodnego oprogramowania może spowodować uszkodzenie drukarki - i wtedy bez serwisu się nie obejdzie…

Pozdrawiam,

Dimatheus