Tusz zastępczy do drukarki

Witam. Mam następujący dylemat. Kilka miesięcy temu zakupiłem nową drukarkę, wydrukowałem na oryginalnym tuszu jakieś 150 stron czarno-bialych po czym tusz się skończył. chce kupić w to miejsce kadridż zastępczy, lecz nie wiem czy uzywanie go może stać się pdostawą do nie przyjęcia gwarancji w razie jakiejś awarii drukarki. Jak to z tym jest?

Tak właśnie. W gwarancji pisze, że szkody spowodowane zamiennikami nie podlegają gwarancji.

Używasz na własne ryzyko.

W nowych drukarkach stosuje się pojemniki rozruchowe, te pojemniki zawierają około 1/3 tuszu , jeżeli teraz kupisz nowy orginalny “pojemnik” będzie on “pełny” czyli wydrukujesz około 2/3 stron więcej jak na tym rozruchowym , nie opłaca się kupować zamienników ,wydruki na nich niejednokrotnie znacznie gorszej jakości , można też stary pojemnik napełnić ale do napełnienia również polecam orginalny napełniacz zalecany przez producenta drukarki.

I tak chyba tym razem zrobię. Tusz w poprzedniej drukarce napełniałem strzykawka, starczało go na BARDZO długo…niestety po kilku latach drukarka padła :frowning:

Ja dorzucę tylko jeszcze słowo odnośnie regenerowanych zbiorników.

Kiedyś kupiłem zamiennik. Jakież było moje zdziwienie, kiedy głowica drukującą z kasety (hp deskjet 710c) odpadła, a drugi zbiornik był pusty :!:

W sklepie zostałem potraktowany jak … bo okazało się, że jeden zbiornik wykorzystałem (w nocy chyba) a głowicę uszkodziłem, jak zakładałem zbiornik.

Od tego czasu, stwierdziłem, że pozorna oszczędność nie ma sensu i wolę kupić oryginalny zbiornik mając gwarancję jakości druku i gwarancję na jego wykonanie.

Czasem naprawdę warto się zastanowić czy aby na pewno podróbki i regenerowane tusze są dobrym wyborem.

Ja właśnie kupiłrem oryginał. Chociaż sprzedawca w Vobisie pytal mnie czy chcę oryginał czy zamiennik. gdy spytalem go czy tak izamiennik wpłynie na ważność gwarancji stwierdził, że nie :> Mimo wszsytko wziąłem tusz HP-ka :slight_smile:

a propos nie polecam zaminników. Znacznie pogorszy się jakość druku i są częste problemy z wykrywaniem tuszu.