Tusze do HP 4180

(matifcb) #1

mam to urządzenie wielofunkcyjne i wyczerpał mi się pierwszy tusz czarny.. szukam na allegro jakiś tanich tuszy i trafiłem na takie coś

http://allegro.pl/item502075411_super_j ... tinum.html

czy mogę do swoich kardridzy zakupić taki dopełniacz i jak się takie coś napełnia ?

(Filip Motylewski) #2

aby uzupełnić zbiorniczek tuszem, musisz zdjąć z jego wierzchu nalepkę, a pod nią będzie mały otworek przez który (najlepiej strzykawką albo czymś co ci dadzą w komplecie) musisz wprowadzić tusz.

ot to cała filozofia.

Z pewnością dostaniesz instrukcję co i jak zrobić.

Jak byś czegoś nie wiedział to pisz. Swoją drogą polecam ci wybrać się do jakiegoś sklepu i tam kupić zestaw do napełniania. Na pewno nie zapłacisz dużo więcej niż na allegro. I mniej problemów będziesz miał

(matifcb) #3

(kozunio12) #4
  1. Nie dostaniesz tak dużych tuszy do HP DJ F4180 jak 125ml.

2. Istnieje prawdopodobieństwo zaschnięcia tuszy, jeżeli nie będziesz kompletnie nic drukował przez okres ok. 4-5 miesięcy.

3. Jeżeli dużo drukujesz to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zakupienie drukarki laserowej.

4. W celu zakupienia radziłbym ci odwiedzić najbliższy sklep komputerowy i w nim zakupić dopełniacz tuszu, by w razie jakichkolwiek problemów móc zapytać się doradcy w sklepie. Zapłacisz tylko kilka złotych więcej, a masz pewność, że zakup nie będzie zmarnowany.

(Filip Motylewski) #5

Teoretycznie, jeśli zbiorniczek będzie szczelnie zamknięty, to nie powinno się z nim nic stać. No chyba że będzie leżał przez kilka lat.

Jeśli drukujesz po kilkanaście-kilkadziesiąt stron dziennie to opłaca się kupić większy pojemnik. Ja drukuję kilka stron w tygodniu i pojemniczki 20ml całkowicie mi wystarczają na parę miesięcy.

Aha, jeszcze jedno... Jeśli napełnisz kartridż tuszem to system nadal widzi go jako pusty. Aby oprogramowanie widziało kartridż jako pełny, należy go kilkukrotnie włożyć i wyjąć z urządzenia zakrywając odpowiednie blaszki stykowe.

W tuszach Calidad (w ich instrukcjach) masz wszystko opisane i nawet dodają specjalną tasiemkę do zakrywania blaszek aby cała operacja przeszła sprawniej.

Jeśli już kupisz jakiś tusz i jak by nie było tej instrukcji to z pewnością pomogę.

PS. "1. Nie dostaniesz tak dużych tuszy do HP DJ F4180 jak 125ml." można kupić nawet 250 ml - chodzi chyba o tusz a nie o kartridż.