Tutorial IR: Jak najprościej pociąć layout - Dyskusja

ehhh cos zle robie mam tak:

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

Link 5

Link 6

Link 7

Link 8

[/code]

a dalej na srodku jest zamiast po lewej stronie.

Z cssem sobie poradzilem i jest juz ok :slight_smile:

Link 1Link 2Link 3Link 4Link 5Link 6Link 7Link 8

Tekst na górze po lewej stronie.

O to chodziło ??

Balcar88 zobacz:

w tym samym topiku (na drugiej stronie) pisałem tutorial …

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 099#561099

I na dole napisałem coś takiego:

Bo wyżej pisaleś jak połączyć CSS,

więc tylko doklej to .tekstmenu do pliku style.css,

a resztę to wiesz co i jak :slight_smile:

dzieki z tutka ale mam takie pytanie.Jakim programem najlepiej potem obrabiac kod?? :wink:

Zależy jakiego programu używasz do robienia stron.

On i do tego może być przydatny. :wink:

nie no bo na screenach od rss widzialem jakis programik :wink:

moze mi ktos powiedziec jak mam zmienic linijki w tym kodzie, bo jak zrobilem tak jak w tym tutorialu co byl na poczatku to jak wlaczylem layout nic sie nie pojawilo…

|
|

@riel Programu możesz używać jakiego tylko chcesz. Nawet możesz notatnika bo jeżeli orietujesz się mniej/więcej w robieniu stron to on powinien Ci wystarczyć 8)

drayn123 Nic się nie pojawiło ? A woogle coś na tym layoucie było ? :stuck_out_tongue: A kod to sam sobie weź zmień (na te tła). :roll: Czytaj Krok 4 w pierwszym poście i rób :wink:

http://img227.imageshack.us/img227/2159/layout5wq.gif layout

Po kodzie wygląda na to, że dobrze pociołeś :slight_smile:

Ale weź otwórz tą stronę wygenerowaną przez ImageReady i sprawdź czy otwrzy się :? Jeżeli nie to może spróbuj pociąć jeszcze raz albo do CSS’a potnij. A jak będzie działać to tylko tła zrób.

Ja polecam TopStyle .

ok niech ktos mi powie czy to tak ma wygladac (1 raz tne strone)

http://img330.imageshack.us/img330/44/rotfl6eu.jpg

Witam czy ktoś mi powie potne szablon w images mam te wszystkei elementy i index.html ale jak mam rame zrobić dla tego szablonu żeby można tekst dodawać na szablonie i żeby elementy były w osobnej ramce powie mi ktoś

Patrz krok 4 w tutorialu :slight_smile:

Chcesz zrobić ramkę na stronie ??

Co miałeś na myśli pisząc “w osobnej ramce” :? Masz woogle jakieś pojęcie o HTMLu ??

Sprecyzuj swoje pytanie ;]

jak ja wogole w tym index.html nie ma takiego kodu

glowna_01.png

żeby zmienić na:

W jaki sposób pociołeś ?? Do HTML’a tak jak ja opisałem czy do CSS’a tak jak napisał prezydent ??

Kodu takiego nie masz bo każdy ma inny :stuck_out_tongue:

Najlepiej daj kod na forum i sprecyzuj pytanie drugie o co Cię już prosiłem wcześniej ;]

tylko po co :stuck_out_tongue:

No i przecież masz do zmiany tego tła :roll:

(ja w tutorialu pokazałem przykładowe linijki)

[/code]

[code] d12xxl_02.jpg

Więc w czym problem ??

czyli musze zmieniać czy nie?

i powiedz mi jak już potne szablon to jak mam zrobić że moge tekst dodawać na nim działy itp.!

A więc tak:

Po pocięciu jak już wcześniej napisałem jest generowany plik .html z kodem oraz obrazki tak jak pociołeś. Jeżeli potniesz do HTML’a (opisane jest to w pierwszym poście w tym temacie) to w komórkach tabelki będzie każdy obrazek tak sobie wstawiony i jeżeli wstawisz tekst do tej komórki to układ strony koło tego obrazka rozwali się. Ale aby móc coś na nim napisać żeby się nie rozjeżdżało to ustawiasz żeby ten obrazek był tłem tej komórki. I wtedy powinno być ok.

We wszystkich tego tła nie musisz robić. Wystarczy, że zrobisz to w przypadku tych po których chcesz pisać ;]