[Tutorial] Szybkie i łatwe montowanie dysków firewire (NTFS)

Oczywiscie z zapisem :slight_smile: Zawsze miałem z tym problem i próbowałem normalnymi metodami ale jakoś średnio to wychodziło, w końcu się udało, ale że jestem leniwy i nie chce mi się po uruchomieniu wpisywać “mount -a” - ucieszyłem się, że znalazłem znacznie łatwiejszy i zautomatyzowany sposób.

Robimy to przez automatix ( a więc użytkownicy ubuntu i debiana, nie wiem jak w innych distrach).

  1. Najpierw sciągamy i instalujemy automatix dla naszej dystrybucji

http://www.getautomatix.com/wiki/index. … ty_i386.29

  1. Po instalacji wchodzimy w narzędzia systemowe -> automatix -> miscellaneus

I tutaj powinno być na samej górze narzędzie do automatycznego montowania ntfs wraz z zapisem - auto monter czy coś takiego. Klikamy i instalujemy.

* Nie jestem pewien czy to narzędzie instaluje ntfs-3g i ntfs-config, jeśli nie to powiniśmy się w nie zaopatrzyć przed instalacją. Ja wcześniej miałem zainstalowany ntfs-3g, ntfs-config (i ustawiony w nim zapis dla dysków wewnętrznych, dla zewnętrznych nie). Ale wydaje mi się ze instaluje :wink:

Chodzi wszystko pięknie, w ogóle polecam automatix także do instalacji innych programów, gdyż są tam rzeczy naprawde przydatne.

WRESZCIE MI SIE UDAŁO :smiley: !!

Co to za tutorial? Instalacja za pomocą Automatiksa? A nie lepiej:

sudo apt-get install ntfs-config

sudo ntfs-config

Efekt ten sam, a o ile prościej.

Ale głupoty pleciesz…Montowałeś ty kiedyś dysk FIREWIRE?

Samo to o czym mówisz nie wystarczy, trzeba jeszcze montować i to za kazdym razem. Poza tym w ntfs config nie ustawisz zapisu na dyskach zewnętrznych, dopiero reczne w fstab.

Widzę że nawet nie spróbowałeś…

ntfs.png

No tak ale u mnie to zawsze było nieaktywne. Jak to zrobiłeś, spod roota może?

przecież masz:

Ewentualnie w GNOME: Aplikacje > Narzędzia systemowe > Narzędzie konfiguracji trybu zapisu dla NTFS. Albo używałeś jakiejś starszej wersji, spróbuj z najnowszą 1.0.

Pozdrawiam.

Hmm robilem zarówno z sudo, zarówno z konta root i zawsze miałem tą pierwszą opcje nieaktywną, naprawde miałęm z tym spory problem więc stąd moja radość.

Znalazłem taką informacje odnośnie tego okienka: