Tv lcd i wyświetlany obraz

Witam wszystkich!

Mam problem przy podłączaniu kompa do telewizora LCD (32 cale LG). Na pierwszy rzut oka wszystko jest bomba - ekran ładowania windows, pulpit itd. Jednak zaraz potem rzuca się w oczy dosyć męcząca rzecz - wyświetlane mają ‘cień’. Tzn. obok każdej ikony i każdej literki w nazwach plików jest cień danego obiektu. Próbowałem zmieniać ustawienia odświeżania, rozdzielczość, ale nic się nie zmieniło. TV jest podłączony kablem vga, podejrzewałem że to przez to, że kabel nie jest z najwyższej półki, ale wszystkie ekrany startowe wyglądają poprawnie. Ustawiona rozdzielczość - 1360x768 (zarówno w TV jak i w komputerze). Odświeżanie 60Hz. Mniej się nie da, max 80.

Będę wdzięczny za pomoc.

Proponuję instalację najnowszych sterowników ze strony producenta. Podaj model karty graficznej. Jeśli karta i telewizor posiadają porty DVI to właśnie takim kablem powinno się łączyć. VGA ma najniższą jakość. Na początek spróbuj, tak jak już pisałem, instalacji najnowszego softu, wcześniej wyrzuć stare sterowniki i wykonaj restart.

Pozdrawiam :wink:

Dzięki za odpowiedź. Stery najnowsze mam, ale karta jest juz wiekowa, bo Radeon 9200 (128/128) - ale zakres rozdzielczości ma spory. Być może jednak instalacja od zera coś da…

Jeśli chodzi o wtyki to karta ma wyjście VGA i jakieś takie okrągłe kształtem przypominające wtyk od klawiatury lub myszy. TV ma wejście hdmi, ale nie wiem czy przejściówka z któregokolwiek z tych wyjść coś by tutaj zmieniła.

Tak czy inaczej - dzięki za radę. Spróbuję, ale nie wiem czy to coś da…

Pozdrawiam :slight_smile:

No niestety, karta faktycznie lata swojej świetności dawno ma za sobą :frowning: Pozostaje Ci pokombinować z ustawieniami.

Pozdrawiam :wink:

Jeszcze nie zainstalowałem sterów, ale podłączyłem nowego laptopa pod tv i niestety problem jest ten sam. Więc to raczej sprawa tv niż hardware’u. W weekend moze popróbuje ustawień w tv, ale znowu aż tak dużo ich nie ma niestety… jeśli ktoś by miał sugestie - jestem otwarty:)

Pozdrawiam!