TV LCD-LED czy warto zwracać na nie uwagę?

stoję właśnie przed wyborem nowego TV początkowo myślałem o plaźmie ale zrobiło się głośno o nowych TV LCD-LED czyli tv podświetlanych za pomocą technologii led , czytałem trochę o tym i jedne źródła podają że w tych TV nie ma już problemu z kolorami ,chodzi tu głównie o wyblakłą czerń itd. zaś drugie ze źródeł mówią o tym że technologia jest wykorzystywana tylko częściowo w celu zmniejszenia rozm. tv i zmniejszenia zapotrzebowania tv na energię a problem z kolorami (kontrastem )pozostał. Takie więc pytanie się oto nasuwa czy lepiej kupić plazmę czy LCD-LED a może zwykły LCD. Dodam że TV nie musi być jakiś tam olbrzymi bo i pomieszczenie nie jest zbyt obszerne 32 cale by nawet i starczyły :wink: a cena tak ± 3500 do 4000

Zapoznaj sie z tymi stronami http://hdtvmania.pl/2007/10/26/poradnik-plazma-czy-lcd/ :slight_smile: http://www.google.com/search?q=plazma+czy+lcd&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Sam mam LCD

Osobiście wolałbym plazmę… ale jak chcesz LCD to lepszy byłby taki z podświetleniem LED, co podobno pozwala uzyskać mniej więcej to o czym piszesz ale na pewno skutkuje równomierniejszym podświetleniem na całej powierzchni matrycy, minusy to zapewne cena i podobno diody mocno się grzeją.

btw jak sam na oczy nie zobaczysz to uwiezysz we wszystko co piszą,

plazma: brak efektu smużenia i dobre odzwierciedlenie kolorów;

lcd: najpopularniejszy typ (i najtańszy) ale gorzej z odwzorowaniem kolorów (np. z czarnym);

led: wyraźny obraz, bdb odzwierciedlenie kolorów ale narazie cenowo są moim zdaniem niedostępne :frowning:

Polecam Panasonic TX-P37X10Y

32’ plazmę nie znajdziesz, kiedyś LG produkowało, ale już nie widzę na rynku, a Full HD w plazmie dopiero od 42 cali.

czytałem już to :twisted: przecież pisałem że czytałem trochę o tych tv… ale mnie bardziej interesuje co ludzie mają do powiedzenia o LCD-LED bo w internecie to tylko same newsy i denne artykuły których wiarygodność jest raczej wątpliwa :? jak to opisałem w pierwszym poście …

EDIT

o kurde nie zauważyłem tych trzech postów albo tak długo pisałem tego posta :smiley: ale do rzeczy , z tego co piszecie to nie warto głównie ze względu na ceny brać się za LED tak ?? czyli najlepszym wyjściem Plazma jest tak ?? ten Panasonic TX-P37X10Y hmmm… calkiem niezly się wydaję i rozmiar taki w sam raz :slight_smile: tylko czy to nie jest jakiś stary model żeby się nie wypalił ?? bo gdybym nie bał się tego wypalenia już dawno bym wziął plazmę bo z tego co widzę i czytam to mało co przemawia za kupnem LCD bo nawet zużycie energii jest już porównywalne z Plazmą

Mam Plazme Panasonica 42’ od grudnia także polecam.

Panasonic TX-P37X10Y to nowy model na rok 2009 z tunerem DVB-T MPEG4 http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=4383

LED LCD posiada wszystkie wady LCD. Polepszeniu uległ jedynie kontrast oraz ilość zużywanej energii (około 120 watt dla 42 cali i wzwyż) - to taki odgrzewany kotlet jak to niektórzy nazywają.

Wszytko zależy do czego będzie tv, jaki masz sygnał (SD, HD, fullHD) i jakie masz pomieszczenie. Plazma wieczorem pokazuje pełne spektrum barw (w jasnych pomieszczeniach jest gorzej). LCD ostrzejszy obraz, bardziej statyczny, jakość (komfort oglądania) widać tak naprawde tylko w natywnej rozdzielczości. Plazma - obraz dobry w SD jak co oczyswiste w HD i FullHD, bardziej “kinowy”.

Tylko osobiście w domu, po kilku dniach testowania można się przekonać co lepsze.

Jeśli plazma to model podany przez Unga Unga to dobry wybór (720p - optymalny wybór dla aktualnie dostępnych sygnałów: dekodery HD, konsole).

Jest to jedna z najnowszy serii.

Pytanie do Hashi, jakie wady posiada lcd? nie wiem z skąd czerpiesz wiedzę z teorii czy z praktyki, te z dolnej półki tak, jak to mówią każda pliszka swój ogon chwali ja posiadam lcd samsung LE37B650 od dwóch miesięcy i nie mogę zauważyć żadnych wad, kolory ok, czerń czarna a nie jakaś szara i dodatków i bajerów we świat, za te pieniądze to decydował bym się na lcd nie koniecznie tego co Ja mam, dobrą plazmę to od kwoty 5000zł i minimum 42 cal, taka jest moja opinia, pozdrawiam i przepraszam jak kogoś obraziłem.

http://plazma-lcd-fakty.pl/ i wszystko jasne :smiley:

Podaj odległość od kanapy do ściany na której będzie wisieć lub przy której będzie stać telewizor.

Należe do ludzi którzy nie zabierają głosu jeśli czegoś nie “lizneli” jak to się mówi.

Posiadałem Samsunga 6 serii przez tydzień (A686) i oddałem. TV ma zalety: czerń, dobra przepuszczalność/izolacja światła przez panel (Ultra Clear Panel), ostrość.

Wady:

  • gorszy niż w plaźmie upscaling z 576. DVD nawet dobrze ale 100Hz daje mieszane uczucia.

  • rozsypywanie się obrazu (przy bardzo szybkim odtwarzaniu obrazu widać efekt “chmury”) - jeśli chcesz swój tv przetestować pod tym względem to prosze dać znać - podeśle link do filmu. Nawet czas reakcji na poziomie 4ms nie daje efektu spójności obiektu przy bardzo szybkim przewijaniu obrazu wertykalnie. Są tv LCD które poprawnie radzą sobie z szybkim obrazem ale często jest okupione input lag’iem (elektronika buforuje sygnał, obaz wyświetlany jest z opóźnieniem). Jest do dla mnie najważniejszy parametr (tzw. czas reakcji oraz input lag).

  • troche gorsza gradacja odcieni

Zamieniłem na plazme. Też posiada wady (czasami green ghosting przy specyficznych warunkach oświetleniowych) ale jak pod moje potrzeby (dynamika, filmy BR) zadowolenie pełne. Input lag 2ms.

TV w podpisie.

Czekam na tv z Cell Broadband Engine i XDR. Ciekaw jestem dynamiki.

Pozdrawiam.

Nie ma idealnej technologi jeśli chodzi o telewizory, ale plazma jest najmniejszym kompromisem.

Chciałem kupić LCD do czasu zakupu LCD SONY 40’ przez członka rodziny.

Kupiłem plazme Panasonica, a członek rodziny jak patrzy na mój TV to ma kwaśną minę :lol:

odleglość od kanapy hmm jakieś pewnie 2,5 metra, a może bliżej telewizor myślę że 37 cali będzie optymalny coraz bardziej mi się podoba ta plazma co podał Unga Unga ale czytając różne artykuły w necie coraz bardziej boję się tego “wypalania” plazmy :frowning: a jeszcze jedno pokój z wyjściem na taras czyli dość dużo światła wpada do pomieszczenia TV będzie stać bokiem do okien i czy będzie to przeszkadzać w oglądaniu ?? dużo bardziej światło odbija się niż np w kineskopowym TV (teraz mam taki to mam małe porównanie) ?? a do tv będzie podlączona Cyfra+ i antena zwykła ze względu na jakieś tam seriale w POLsacie :stuck_out_tongue: a i bym całkiem zapomniał jeszcze Xbox będzie podpięty ale to chyba nie robi różnicy

to 32 cale powinny co spokojnie wystarczyć.

A w tej przekątnej rozsądnej plazmy się nie kupi. Pozostaje więc porządny LCD.

Więc z sygnałem nie powinno być problemu, bo Cyfra+ ma jego bardzo dobrą jakość.]

Gdzie mieszkasz albo jaki masz sygnał Polsatu naziemnego? Może jesteś w zasięgu DVB-T, wtedy miałbyś wszystko cyfrowe.

Siedzę 3,5 metra przed 42’ i teraz kupiłbym 50’.

Bierz 37’ bo 32’ wcale nie jest taki duży. Miałem 32’ CRT PHILIPS także mam porównanie.

W nowoczesnych plazmach efekt wypalania nie istnieje http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?ekran

Mój stoi bokiem do okna i nie mam powodów do narzekania.

Poza tym każdy ekran blednie jak zaświeci na niego słońce bez wyjątku czy to CRT, Plazma czy LCD.

Plazma troche bardziej odbija światło (szklana tafla).

Co do wypalania to przez pierwszych kiladziesiąt godzin trzeba uważać na białe stałe obrazy na ekranie (np. tapeta w konsoli). Sam producent ostrzega aby nie przesadzać ze stałymi obrazami. U siebie nie zauważyłem żadnych oznak wypalenia na panelu (przed wyłączeniem włączam muzykę z vizualizacją). Z tego co się orientuje to aktualna generacja wytrzymuje kilkanaście godzin stałego obrazu.

Panasonic stosuje matryce z powłoką pochłaniającą światło co w znacznym stopniu niweluje odblaski.

Kto ma plazmę Panasonica nowej generacji niech zrobi zdjęcie matrycy przy wyłączonym TV z użyciem lampy błyskowej.

Efekt zdumiewający :slight_smile:

już prawie kupiłem tego panasonica ale… sprzedawca jak to sprzedawca zawsze musi namotać w głowie :stuck_out_tongue: zaczął wybrzydzać że nie ma full HD itp. itd. że mało przyszłościowy itd. no i wróciłem do domu w końcu bez telewizora :evil: i teraz takie pytanie, czy nie odczuje jakoś dotkliwie braku full HD ?? i o co mu dokładnie chodziło kiedy mówił że ten tV nie jest przyszłościowy ??

Kolego wróć do sklepu i spytaj się tego sprzedawcy jaka telewizja nadaje w FULL HD. Nie w HD tylko w FULL HD.

Słuchaj sprzedawców, a wcisną Ci to co akurat mają zbyteczne na magazynie. Niektórzy to powinni pietruszkę na straganie sprzedawać, a nie sprzęt elektroniczny.

Jeśli kupisz telewizor z FULL HD to będziesz miał gorszy obraz SD niż na HD Ready. Obraz w FULL HD będziesz miał jak podłączysz Blue-Ray, SP3 lub Xbox.

Jeśli kupisz z HD Ready to SD będziesz miał w miarę dobry, HD to już brzytwa, FULL HD też brzytwa.

Dla jasności -> w FULL HD nie nadaje żadna telewizja na świecie i długo nie będzie nadawała bo to są ogromne koszty. Studia telewizyjne i filmowe dopiero co przeszły i przechodzą na telewizję wysokiej rozdzielczości HD - High Definition (720p — 1280×720 pikseli), a co tu dopiero myśleć o telewizji FULL HD (1080i / 1080p — 1920×1080 pikseli).

Poza tym oko ludzkie z odległości powyżej kilkudziesięciu centymetrów od ekranu w zależności od wielkości tego ekranu nie jest w stanie rozróżnić HD od FULL HD także po kiego grzyba Ci FULL HD. Chyba że będziesz oglądał filmy na Blue-Ray, SP3 lub Xbox z nosem przyklejonym do matrycy TV :smiley:

Wszyscy powariowali z tym FULL HD, a sprzedawcy trzepią na tym kasę. Co z tego, że kupisz telewizor z FULL HD jak poza Blue-Ray, SP3 lub Xbox nigdzie nie znajdziesz sygnału w FULL HD. A w dodatku do tych trzech urządzeń musisz jeszcze wsadzić płytę z materiałem nagranym w rozdzielczości 1920×1080.

Powodzenia w zakupie, a sprzedawców omijaj w sklepach szerokim łukiem. Sprzedawca to nie doradca, ma tylko zapakować towar w karton i wziąć za to kasę.

To na tyle … :x