Tv n i komputer

Witam.Mam pytanie.Czy jest taka mozliwosc zeby podlaczyc telewizje n do kompa i ogladac niezaleznie programy na tv i na kompie? jak tak to w jaki sposob mozna to zrobic.

jeśli w jakości HD, to musiał byś mieć jakieś wejście HDMI z HDCP, oraz podzespoły zgodne z HDCP (grafika, monitor).

jeśli w jakości SD, to przez wejście video/svideo, takie wejścia znajdują się np w kartach TV.

ale jak wyglada obsluga niezaleznie ogladanych kanalow?czy jest to mozliwe?

to co masz wybrane na dekoderze, to to komputer ci wyświetla, nie ma z komputera możliwości zmiany programów.

a karta tv nie obsluzy operowania pilotem dolaczonym do karty programow n-ki? no bo jak przekazany jest sygnal z konwertera wiec moze bedzie niezalezna obsluga pilotem karty tv?zaznaczam ze mam konwerter z dwoma wejsciami wiec technicznie byloby to mozliwe.Jeden bym podlaczyl tak jak w tej chwili mam do dekodera n-ki a drugi kabel do karty tv i wtedy mogloby to pojsc niezaleznie?

No chyba że dokupi Spliter

tzn??

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

wybierz coś z tej oferty

no zacząłęm coś na ten temat czytać.Dzięki za wskazówki :slight_smile:

sygnał z anteny sat można podłączyć wyłącznie do dekodera,a by oglądać programy.

jak pisałem o podłączeniu do gniazda video/svideo to miałem na myśli podłączenie dekodera, a nie anteny.

Co???

EOT:

Nie ma urządzeń pozwalających dekodować “n” w komputerze!

Wtedy potrzebny byłby drugi nBox.

SD = Standard Definition, po wprowadzeniu HD (High Definition) standardową telewizję nazwano SD.

raczej tuner TV SAT. Przecież chce mieć na TV i na PC dzięki spliterowi rozdzieli sygnał na dwa tunery.

przecież pisze autor o telewizji n a nie ogólnie o telewizji z anteny satelitarnej. a telewizję n, jak już wcześniej pisano, można oglądać tylko i wyłącznie przez dekoder n-ki.

A o tym akurat nie wiedziałem upss

a podłączenie do kompa jak sie ma karte telewizyjna winfast xp Expert to za pomocączego. Chodzi mi po prostu o mozliwosc ogladania tv z nboxa przez kompa tzn nie mam tv i chce podlaczyc fdo kompa tak aby moc monitor jako Tv byl.