TV na zewnątrz... obudowa, zabezpieczenie, ochrona


(k-9) #1

Hej,

Znajomy który ma swój sklep odzieżowy (nie w galerii tylko w centrum miasta) zadał mi takie pytanie... Czy dało by radę postawić tv plazmowy na dworze przed drzwiami sklepu... Ja mu mówię, że jest to mało realne... bo TV nie jest przygotowany na takie warunki... i będzie by trzeba zrobić jakąś obudowę do niego aby nic się nie stało TV...

Ja mu mówię a co z wandalami? dużo osób chciało by ukraść tak mało strzeżony TV na środku ulicy (na chodniku)... On mi na to, że zatrudni firma ochraniającą...

Co do ekranu? czym go zabezpieczyć? Pleksi heheh. On mówi "nie" szybką kuloodporną...

Heheh to nie jest żadną prowokacja jakby ktoś pomyślałem... takich mam znajomych xD Co wy myślicie o jego pomyśle? bo ja szczerze mówiąc nie wiedziałem co mu odpowiedzieć...


(Hitm3n) #2

Pomijając to, że post sam w sobie jest napisany bez ładu, składu i nie po polsku, to pomysł ogólnie nie jest taki wcale głupi. Ale trzeba to zrobić z głową. Opisz jakoś okolicę, czy jest np. możliwość zamontowania tego telewizora gdzieś wyżej, w sensie na jakiejś ścianie czy coś - częściowo rozwiązałby się problem wandali i złodziei - utrudniony dostęp. Szyba kuloodporna - to już nie lepiej wstawić ten TV do sklepu, przy tych manekinach i tam wstawić tą szybę? Przy okazji sklep sobie zabezpieczy i firma ochroniarska nie będzie już koniecznością. Chociaż czy jedno, czy drugie, to jednak spore koszty będą.


(scripter1) #3

Czy on myśli że ochroniarz będzie tam stał 24/7?

Jakby coś się zaczęło dziać to zanim się tam zjawi ochrona to wandali już nie będzie a tv będzie zniszczony.

Wandali nic nie powstrzyma, widziałem już przystanki z powybijanymi szybami i pogiętym metalowym szkieletem oraz porozbijane lub leżące na dachu wiaty ciężkie betonowe kubły na śmieci (nie mam pojęcia jak oni to zrobili).

Jedyne logiczne wyjście to ubezpieczyć ten tv na odpowiednią sumkę od kradzieży i zniszczeń.

Niech już lepiej się zgłosi do jakiejś firmy oferującej reklamy w takiej postaci, widziałem już na ulicy stojące bilbordy z zamontowanym w środku ekranem.


(k-9) #4

heheh bez składu i ładu? pisałem tak jak mi on to tłumaczył xD...

On właśnie sam chciałby zrobić takie coś aby nie płacić jakimiś tam firmom... nawet projekty już ma... Tv w sumie też ma. Tylko jego ( w sumie też mnię tym zaintrygował) zastanawia jak zrobić obudowę... Wspominał że chciałby aby tv był na wysokości oczów... a sama obudowa miałby wysokość z 180cm.

Tylko kurczę do kogo z tym pójść? do blacharza samochodowego? do warsztatu samochodowego?

Z tego co mi on pokazywał to trzeba zrobić rusztowanie aby przykręcić TV do niego a potem obić blachą tak aby wszystko ładnie i estetycznie wyglądało Hehen i z tego co mi się wydaje to plastiku tzn pleksi nie da się zbić zdewastować np. markerem czy innym mazakiem... Więc pomysł z pleski nie jest głupi.


(scripter1) #5

Oczywiście że się da, wachlarz możliwości jest duży: mazakiem zwykłym lub takim niezmywalnym do płyt cd; sprayem; nożem lub czymś ostrym; zapalniczką; kijem bejsbolowym; nogą z kopa itp. itd.

Nie widziałeś nigdy zdewastowanego przystanku?

Poza tym mogę się mylić ale chyba nie wolno nic na stałe montować na chodniku bez zgody urzędu miasta (czyli bez wykupienia miejsca) a jeśli nie nie przymocuje tego na stałe to mu to "wyniosą".


(k-9) #6

Wiecie zależy gdzie się mieszka... Lbn jest dość zrównoważonym miastem. A znajomy ma sklepik nie daleko deptaka więc ścisłe centrum... a ten tv chciał sobie postawić przy drzwiach... Aby on stał


(Hitm3n) #7

Jak mówię - nie lepiej w środku go wstawić?


(k-9) #8

nie wiem... on chciał na zewnątrz xD... zresztą też mnie to zaczęło interesować i jestem ciekaw jakie macie pomysły


(sla17) #9

Dla mnie TV na zewnątrz jest bez sensu, ale na pewno lepsze niż te wkurzające latające napisy na LEDowym, małym prostokąciku :wink: Jednak pomysł ciekawy, no i miasto takie, nie takie - wandale są wszędzie :slight_smile: Mi tam by nawet nie zawadzał nowy BMW X6 w kolorze białym :slight_smile: Po prostu bym oko na chwilę zawiesił, bo IMO wóz ładny, jednak żeby demolować "dla szpanu" albo z zazdrości - no tak nisko nie upadłem :slight_smile:

Co do wykonania - no nie wiem, pomysłu nie mam jak to wykonać - jakieś szkło można porysować ostrym narzędziem, pomazać sprayem. W sumie, w środku też - witryna sklepowa jest dostępna z zewnątrz :slight_smile: Nie wiem jaki to TV, ale z drugiej strony raczej każdy w domu ma telewizor LCD, więc z zazdrości raczej nikt nie pomaza :wink:


(dragonn) #10

A co do pomazania spray, czy markerem itp. można by na to plexi czy szkło przykleić jakąś folię ochroną, coś w tym stylu czego uzwaja na wyświetlacze do telefonów, w przypadku pomazania ściągamy folię i naklejamy nową. Ale i tak pomysł trochę bez sensu, a do tego dochodzi miom zdaniem kwestia prawna, czy obszar przed sklepem też należy też do powierzchni sklepu? Bo jeżeli jest to chodnik to może się ktoś przyczepić że np. utrudnia to poruszanie po chodniku, a raczej nie można od tak sobie ustawiać czegoś na chodniku. A rozumie że w "Centrum miasta" to pewnie sklep jest przy jakimś chodniku.


(sla17) #11

Sprawa zaczyna się komplikować, gdy ktoś użyje noża i wbije się w warstwę plexi, albo po prostu uzyje przyjaciela - kija bejsbolowego albo cegły i przygrzmoci :wink:


(k-9) #12

hmmm... tv to nie wiem dokładnie jakiej jest marki... wydaje mi się że wspominał o 42calach i tv miał byś w poziomie. aby mniej miejsca zajmował.

Wiecie jak ktoś zniszczy no to się naprawi... a fajny pomysł jest z tą naklejką... można tez zamontować atrapę kamery i wtedy nikt raczej nie będzie ryzykować.... Tylko tak pomysł jest... ale jak to badziewie zrealizować... blacha musi być gruba taka jak robią w bankomacie...


(Hitm3n) #13

Nie będzie ryzykować? Chyba nie wierzysz w głupotę naszych wandali polskich :lol:


(k-9) #14

no to założy prawdziwą kamerę :stuck_out_tongue:


(Jjoasz) #15

wystarczy wybrac rozmiar i zamowic... 8)