TV-OUT 7pin - od czego tyle kabli?

Dziś postanowiłem się pobawić wyjściem TV-OUT w mojej grafie. Razem z nią był dołączony kabel na s-video, który ma 7pin(wtyczka do grafy), a na wyjściu 4 wtyczki component. W dwóch jest obraz, natomiast w pozostałych 2 nie ma. Od czego one są??

dsc01071zi6.th.jpg

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Może coś z dźwiękiem? Mam identyczny kabel :smiley:

Może i dźwięk. Pamiętam, że kiedyś szukałem schematów tv-out i był tam taki wielopinowy (7 lub 9 pin) i coś było z audio, tylko, że w głośnikach od TV jest cicho :frowning: .

Dzwięk z grafy?? To coś dziwnego, albo się nie znam. Przeważnie jest Biały i Czewony to od Audio(przy kablu jest minijack z drugiej strony), a Żółty od Video. W instrucji nic nie pisze o tym kablu?

W instrukcji tylko pisze jak zainstalować stery z płyty i to wszystko.

W żółtym i niebieskim kablu jest sygnał video, a w czerwonym i zielonym nic nie ma.

A nie łatwiej zajrzeć do instrukcji od karty graficznej? Tam zawsze są opisane wyjścia wideo (w tym z TV-OUT)

tak to dźwięk w grafie-każda niemal grafika ma też możliwość dźwiękową

W instrukcji tylko pisze jak zainstalować stery z płyty i to wszystko.

A jak go włączyć??

możliwe że są to wejścia dla sygnału telewizji HD (tak jest w przypadku mojej przejsciowki). Także mam przejściówkę do karty (wygląda inaczej - zaraz wrzuce zdjęcia) i mam w niej własnie 3 wejścia (zielony, czerwony, i niebieski) oraz jedno przejści z tv-out 7-pin na 4-pin

pierwsze slysze zeby grafika miala mozliwosc odtwarzanai dzwieku :?

prosze fotka (na końcu widocznego kabla na górze zdjęcia wejscie 7-pin tv-out

dsc00002ww2.th.jpg

Pobrałem instrukcje ze strony Gigabyte (a grafe mam Palita) i tam jest wszystko opisane jak do czego podłączać i wychodzi na to, że te 4 złącza są do HDTV.

Dzięki wszystkim za odp.

czyli tak jak mówiłem. a nie jakies wejscie od dźwięku ;]