TV-OUT czarno-biały obraz

Mam problem z wyjściem TV-OUT w GF FX5200. Kabel Euro /mini jack, s-video, composite. Obraz na telewizorze jest czarno biały albo w kolorowe paski. Natomiast gdy komputer się uruchamia i jest plansz biosu i Windows XP to jest kolor. W ustawieniach mam PAL-B, włączony klon. Na starym telewizorze wszystko było ok. Teraz PC przeniosłem i po podłączeniu do TV jest tak jak opisałem wyżej. Szukałem, czytałem i znalazłem info, że mój TV może mieć problem z odczytaniem koloru z svideo i powinienem przelączyć na composite, do tego miał służyć TVTOOL, jednak po zainstalowaniu tego programu w zakładce “adjust” pojawia się wielki znak zapytania a po kliknięciu w niego komunikat: “your graphics card has a TV encoder chip which is made by nVidia. Unfortunataly nVidia refuses to give out any datasheets for this TV chip at all”. Wygląda to tak: http://www2.speedyshare.com/data/251379962/9316996/35598503/nvidia.JPG

Jaki model telewizora?

Na przykład w moim Panasonicu wystarczy przełączyć się z AV4 na AV45 poprzez dwukrotne przyciśnięcie klawisza AV4

Telewizor dość stary z jednym EURO, AV też nie widze więcej. Marka: “ITT NOKIA”

sprawdź w instrukcji telewizora czy da się przełączyć na NTSC

Problem na szczęście rozwiązałem sam: wystarczy wejść w: Ustawienia ekranu Nview --> wybrać klon oczywiście --> kliknąć PPM na TV–>Wybierz format TV–>Ustawienia zaawansowane i w format sygnału video wybieramy: Composite.

Pozdrawiam :slight_smile: