Tv out

Kupiłem sobie kabel do telewizora aby móc oglądać na nim moje filmy. Udało mi się go podłączyć i przrzucic na niego obraz. Wszystko byłoby Ok gdyby nie dwie rzeczy:

  • po 1 na tlewizorze obraz jest bez koloru, jak temu zaradzić;

  • z jednej strony telewizora od brzegu jest czarny pasek, co zrobic aby obraz był na całym TV?

Mam karte Geforce 2 MX 400 64 mb, pilnie prosze o pomoc

Jeszcze jedno: może są jakieś programy do przerzucania obrazu na TV? Jeśli tak to prosze o linki do nich

Mam identyczną karte i ten sam problem ale obraz mam w kolorze. W moich sterownikach niema żadnych opcji przesówania obrazu na TV

Jeśli chodzi o program to bardzo dobry jest “Tv Tool”.Niestety nie jest tp pełna wersja.Znajdziesz go np. tu: http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=57&id=584

w opcji ustawienia kolorów i nakładek możesz przesówać i rozciągać obraz

Właśnie jestem świeżo po podobnych problemach z kartą GF 2 32 MB …

Cały problem zapewne nie jest zbyt wielki. Wszystko - to kwestia dobrej konfiguracji programu TVTool … (Ja zainstalowałem wersję 9.5 - ale to zapewne nie rzutuje).

Podstawowa rzecz…: Zassaj z netu nowszą wersję sterowników do karty - najlepiej DETONATOR 43.45 lub nowszą, bo o takową program TVTool monituje od samego początku… U mnie wszystko śmiga jak należy i nie mam żadnych problemów-( choć kabel połączeniowy wykonałem sam - stosując do tego stary i poprzecierany przewód koncentryczny 50-cio omowy wygrzebany z piwnicy i oczywiście 2 wtyki ‘chinch’…)

  1. Obraz czarno biały… To zależy jaki masz TV i proponuję spróbować w zakładce ‘TRYB’ programu tvtool ustawić odpowiedni ‘format TV’…

  2. Czarny pasek z jednej ze stron … hmmm… Zakładka ‘DOPASOWANIE’ > ‘POZYCJA.’ … i masz możliwość manewrowania wyświetlanym obrazem w 4 kierunkach…

Reszty trzeba się doszukać, i nie jest to aż tak proste jakby się wydawało. Pociesz się tym że ja siedziałem wczoraj przy tym programie ok. 4 godziny, zanim udało mi się uzyskać żądany efekt.

Mam nadzieję że nie zamąciłem ci teraz za bardzo w głowie - pisałem ten post w dużym pośpiechu…

Jeszcze jedno… jak chcesz to porobię fotki poszczególnych zakładek programu TVTool i prześlę ci je przez gg - bo aktualnie nie mogę wysyłać maili … Jakiś problem z hostem… Moje GG: 4005020

POZDRAWIAM.

Witam.

Najlepiej gdybyś miał tv toola.Odpada ciągłe ustawianie obrazu przez kartę graficzną.Na temat tv toola pisałem w dziale poszukuję.Mam darmowego tv toola który działa mi pod kartą graficzną Geforce 2 MX/MX400 TV.Typ kodera tv to bt868.Jedyną wadą jest to że nie daje obrazu na cały ekran.Dzięki jednak programowi mv2 player mogę dopasować obraz na telewizorze.Jeśli by cię interesował daj znać. :smiley: :smiley: :smiley:

Zizi

czarno biały obraz ? ,moze masz NTSC, zmień na PAL