TV Samsung LE32C650 nie czyta z DLNA

Witam!

Posiadam telewizor Samsung LE32C650 z funkcją odtwarzania danych multimedialnych z folderów udostępnionych na komputerze. Doszedłem do momentu w którym TV widzi pliki które udostępniam, lecz gdy chcę coś odtworzyć wyskakuje komunikat “nieobsługiwany format pliku”. Nie ma znaczenia czy jest to film, zdjęcie czy muzyka. TV połączony jest z komputerem przez kabel sieciowy. Dodam że sam Internet (również udostępniany przez komputer) jak i odtwarzanie plików z pamięci USB działa bez zarzutu.

Wgrałeś najnowsze oprogramowanie?

Na stronie Samsunga jest dostępny nowy firmware lecz w języku angielskim. Dla mnie nie ma to większego znaczenia ale reszta domowników raczej kiepsko zna ten język. Czy po instalacji tego fw można wrócić do języka polskiego?

Nie będzie można wrócić, bo nie będzie trzeba wracać. Wszelkie ustawienia pozostają (lista programów, język, itp). Wgrywaj T-VALDEUC-1014.3 i nie marudź.

Oprogramowanie zaktualizowane ale nadal ten sam problem.

Rozumiem, że na pendrive i przez sieć udostępniasz masz takie same pliki. Wgrywałeś PC share manager (ver.4.1)? Jeżeli odpowiadasz twierdząco to odwiedź http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html

Problem rozwiązany! Gdy w Samsung PC Share Manager wybierałem foldery które chcę udostępnić z listy - nie działało. Raz zupełnie odruchowo zastosowałem metodę “przeciągnij i upuść” i zadziałało. Nie mam pojęcia jakie to ma znaczenie. Może komuś się przyda.