TV Samsung LE32C650 nie czyta z DLNA


(Bobej) #1

Witam!

Posiadam telewizor Samsung LE32C650 z funkcją odtwarzania danych multimedialnych z folderów udostępnionych na komputerze. Doszedłem do momentu w którym TV widzi pliki które udostępniam, lecz gdy chcę coś odtworzyć wyskakuje komunikat "nieobsługiwany format pliku". Nie ma znaczenia czy jest to film, zdjęcie czy muzyka. TV połączony jest z komputerem przez kabel sieciowy. Dodam że sam Internet (również udostępniany przez komputer) jak i odtwarzanie plików z pamięci USB działa bez zarzutu.


(Mmiszczuk) #2

Wgrałeś najnowsze oprogramowanie?


(Bobej) #3

Na stronie Samsunga jest dostępny nowy firmware lecz w języku angielskim. Dla mnie nie ma to większego znaczenia ale reszta domowników raczej kiepsko zna ten język. Czy po instalacji tego fw można wrócić do języka polskiego?


(Mmiszczuk) #4

Nie będzie można wrócić, bo nie będzie trzeba wracać. Wszelkie ustawienia pozostają (lista programów, język, itp). Wgrywaj T-VALDEUC-1014.3 i nie marudź.


(Bobej) #5

Oprogramowanie zaktualizowane ale nadal ten sam problem.


(Mmiszczuk) #6

Rozumiem, że na pendrive i przez sieć udostępniasz masz takie same pliki. Wgrywałeś PC share manager (ver.4.1)? Jeżeli odpowiadasz twierdząco to odwiedź http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html


(Bobej) #7

Problem rozwiązany! Gdy w Samsung PC Share Manager wybierałem foldery które chcę udostępnić z listy - nie działało. Raz zupełnie odruchowo zastosowałem metodę "przeciągnij i upuść" i zadziałało. Nie mam pojęcia jakie to ma znaczenie. Może komuś się przyda.