Twardy dysk, problem

Witam. mam problem z dyskiem w laptopie. to jest stary laptop acera ( extansa 711 te) dysk juz w nim był wymieniany. problem polega na tym ze gdy laptop pracuje nie przerwanie przez 3-4 godziny zaczyna strasznie zwalniac , kontrolka od dysku praktycznie nie gasnie , wszystkie operacje strasznie sie wydłuzaja , czesto sie wiesza , nawet na gg . przynamniej raz w tyogniou instaluje sytem bo poniewaz czesto gdy komputer chodzi przez kilka godzin system sie pozniej nie odpala, wtedy pomaga format i ponowna instalacja systemu , według mnie dysk sie nei przegrzewa poniewaz mierzyłem roznymi programami temperature i nigdy nie przekracza 50 stopni. chciałbym sie dowiedziec czy to jest trwałe uszkodzenie dysku czy da sie to jakos naprawic???

acer extensa 711 te

procesor 266 pentium 2

128 mb pamiec

dysk 20 gb toshiba

ps. tresc moze nie jest zbyt zrozumiała ale nie wiedziałem jak moge to inaczej opisac . z gory dziekuje za ewentualne porady pozdrawiam Paweł

Skanowałeś dysk jakimś narzędziem diagnostycznym? Wygląda mi to na bad sectory. Skoro laptop stary to pewnie system też nie najnowszy, a więc dysk na fat32? Skanujesz po zwisach scandiskiem? Wykrywa coś?

Ściągnij sobie stąd program Hdd Regenerator i przeleć nim dysk - jest niezły, sporo naprawia.

Dysk możesz przelecieć jeszcze w programie DlDiag.

Proponuje Ci zrobić tak:

Gdy będziesz robił następnego formata, odpal laptopa z dyskietki startowej WIN98 i wpisz w wierszu poleceń komende fdisk /mbr

W tym programie ściągnij wszystkie partycje i załuż je od nowa.

Potem zainstaluj nowy system.

Hdd Regenerator wykrył 12 bad sektorow i wszytkie naprawil