Twardy dysk

(Gcwanek) #1

Posiadam zewnętrznego twardziela Seagate 500GB pod usb.

Na dysku znajdują się filmy i muzyka.

Problemem jest nie możność odtworzenia muzyki na dvd Pioneer z wyjściem usb.

Muzyka jest w formacie mp3.

(kamil_w) #2
  1. może to nie jest wejście/wyjście danych, tylko wejście/wyjście serwisowe? (innymi słowy można za jego pomocą wgrać soft, ale nie da się odczytywać plików multimedialnych?

2. może brak jakiegoś kodeka w odtwarzaczu?

3. może wejście USB jest w standardzie 1.1? - wtedy napięcie będzie zbyt niskie, by zasilić dysk twardy

na razie tyle moich pomysłów

PS: Zmień tytuł postu, bo niewiele mówi, a to grozi usunięciem tematu

(Gcwanek) #3

To nie jest wejście serwisowe ponieważ oglądam normalnie filmy.

Zapomniałem dodać ze wcześniej wszystko było ok ponieważ po podłączeniu dysku wyświetlało mi się okno wyboru plików tzn.divx lub jpeg/mp3,wma,.itd.

(Kwalimir) #4

Nie zmieniałeś systemu plików dla tego dysku? Jeżeli NTFS to odtwarzacz nie wykryje takiego dysku.

(fiesta) #5

Jak by tak było, to by nic nie odtworzył a nie tylko muzyki.

8)

(Kwalimir) #6

Faktycznie nie zwróciłem uwagi że filmy jednak działają.

(Robin-Otzi) #7

też stawiam na system plików jeśli nie widzi żadnych plików

a jeśli tylko nie może odtworzyć MP3

to może jest zastosowany inny kodek którego nie ma?

(Gcwanek) #8

Z kodekami jest ok poniewaz odtwarza z plyt.

Problem zaczal wystepowac gdy przekopiowalem pare filmow nie do folderu ale tak luzem na dysk.

(Kwalimir) #9

To sprawdź w instrukcji odtwarzacza bo niektóre mają problem z np:długimi nazwami plików i folderów, czy jak widać w twoim przypadku z plikami w katalogu głównym, przenieś je do jakiegoś folderu i to powinno rozwiązać problem.

(Agatonster) #10

greg81 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.