Twardy dysk

Posiadam zewnętrznego twardziela Seagate 500GB pod usb.

Na dysku znajdują się filmy i muzyka.

Problemem jest nie możność odtworzenia muzyki na dvd Pioneer z wyjściem usb.

Muzyka jest w formacie mp3.

  1. może to nie jest wejście/wyjście danych, tylko wejście/wyjście serwisowe? (innymi słowy można za jego pomocą wgrać soft, ale nie da się odczytywać plików multimedialnych?

  2. może brak jakiegoś kodeka w odtwarzaczu?

  3. może wejście USB jest w standardzie 1.1? - wtedy napięcie będzie zbyt niskie, by zasilić dysk twardy

na razie tyle moich pomysłów

PS: Zmień tytuł postu, bo niewiele mówi, a to grozi usunięciem tematu

To nie jest wejście serwisowe ponieważ oglądam normalnie filmy.

Zapomniałem dodać ze wcześniej wszystko było ok ponieważ po podłączeniu dysku wyświetlało mi się okno wyboru plików tzn.divx lub jpeg/mp3,wma,.itd.

Nie zmieniałeś systemu plików dla tego dysku? Jeżeli NTFS to odtwarzacz nie wykryje takiego dysku.

Jak by tak było, to by nic nie odtworzył a nie tylko muzyki.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi że filmy jednak działają.

też stawiam na system plików jeśli nie widzi żadnych plików

a jeśli tylko nie może odtworzyć MP3

to może jest zastosowany inny kodek którego nie ma?

Z kodekami jest ok poniewaz odtwarza z plyt.

Problem zaczal wystepowac gdy przekopiowalem pare filmow nie do folderu ale tak luzem na dysk.

To sprawdź w instrukcji odtwarzacza bo niektóre mają problem z np:długimi nazwami plików i folderów, czy jak widać w twoim przypadku z plikami w katalogu głównym, przenieś je do jakiegoś folderu i to powinno rozwiązać problem.

greg81 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.