Twardy dysk

(Endrju22) #1

Mam twardy dysk firmy WD160GB. Po sformatowaniu i podzieleniu na partycje gubi około 30GB. Zainstalowany system XP+SP2 Byłbym wdzieniczny za rozwiązanie mojego problemu

(system) #2

Nic nie gubi… Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6285

(Endrju22) #3

morze napisałem niezbyt jasno wjęc powturze.Po zrobjeniu partycji zostaje niewykrytych 8GB z tym sie zgadzam i to rozumiem ale oprucz tego ginie około 30 GB czyli wsumie 38GB

(Viliae) #4

Witam

Proponuję najpierw wykonać scandisk, a następnie zajrzeć na stronę z łatkami do Widowsa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas instalacji nie zainstalowała się łatka umożliwiająca rozpoznawanie dysków większych niż 127 GB.

(JNJN) #5

A bios wykrywa dysk prawidłowo jako 160 GB.

Jak nie aktualizacja biosu.

Przy starcie komp musi widzieć dysk prawidłowo.

I jak dysk sprawny to musi być dobrze,podział rób instalatorem z XP.

Zdejmij jeszcze raz wszystkie partycje,załóż i sformatuj.

A może któraś partycja jest niesformatowana i tu problem.

(Qbek50) #6

gadasz w tym momencie bajki :x Jak już to powinien mu windows widzieć 149 GB a nie 30 GB mniej :?

(Endrju22) #7

prosze o napisanie skąd siciągnać łatki do windowsa i jak je zainstalowaci

(Tomek Zamlynny) #8

sprawdz start=>> uruchom diskmgmt.msc

(Endrju22) #9

kamaa równierz pozdrawjam ci bardzo serdecznie. Ale morze bysi rozszerzyła temat. Poniewarz niekarzdy posiada komputer od kilku lat i na początku wszystko wydaje sie trudne

(Tomek Zamlynny) #10

tam powinno być napisane czy cały obszar dysku został podzielony

(Endrju22) #11

sprawdziłem caly dysk został podzielony.Najbardziej prawdo podobne wydaje sie być to co napisal viliae

(JNJN) #12

Sprawdziłeś to co pisałem.

Przy XP z SP2 nie istnieje ten problem ograniczenia widzenia dysku przez system do 137 GB.

Problem jest wtedy gdy masz zainstalowany sam XP bez SP.

Poczytaj i to.

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm

(Endrju22) #13

wszystkim dzienikuje za cenne wskazówki. problem rozwjazał SP2