Twardziel w nowym kompie

Kupiłem sobie nowego kompa, takiego: http://allegro.pl/item110182174_64bit_asus_cel2_53ghz_256mb_rad_x550_gwar_ss.html

i przełożyłem do niego swojego twardziela ze starego kompa. Niestety na nowym wyskakuje mi jakiś napis, dokładnie nie pamiętam ale coś w stulu, że windows nie może byc uruchomiony, bo się sprzęt uszkodzi, czy coś w tym styli. Czy jak sformatuje dysk to będzie mi normalnie chodził? Na dysku jest windows xp

Pomocy :frowning:

Jaki to jest ten twardziel ze starego kompa. Podaj najlepiej jego nazwę to się znajdzie info w internecie i sprawdzi czy pasuje do płyty :?

Jak możesz to podaj najlepiej konkretną treść komunikatu.

Dysk to SAMSUNG SV4003H 37.2GB

Jeśli chodzi o komunikat to sprawdze jeszcze raz i wtedy wyśle zdjęcie bo nie pampiętam dokładnie. Czy take coś jest normalne, czy komuś sie takie cos zdarzyło?

Czy bios widzi dysk prawidłowo i jak podpięty w kompie.

I wskazane postawienie świeżego systemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Ewentualnie naprawa systemu,ale ja polecam zgrać dane i świeży system.

Bios widzi, a podpięty normalnie taśma i zasilanie. Jeszcze troche pokombinuje, a jak się nie uda to format i new windows.

A ty chcesz uruchomic windowsa ze starego kompa na nowym? LOL

Oczywiste, ze nie uruchomi się. Po formaciku, i zapakowaniu nowej windy wszystko bedzie chodzic.

Dokładnie to chce zrobić :mrgreen: Dzięki za wtajemniczenie

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 21:45

Mam jeszcze jedno pytanie bo mam problem z podłaczeniem Cd-romów bo w starym kompie wychodziły od nich jakies kabelki na 4 piny i wtykało sie je w płyte główną, a w nowym nie mam takich wejśc. Sa za to jakies wejścia co jest na płycie obok nich napis SATA czy do nich mam podłączyc cd-romy, jesli tak to jaki kabel musze kupic? Te wejscia mają take same kolory jak wejścia do taśm i tym się zasugerowałem.

To są kabelki akurat od zasilania i podłacza się je do zasilacza.

Najprawdopodobnej podłaczasz normalnie za pomocą ATA (chyba że masz napędy SATA, lecz obecnie na rynku jest mało takich). SATA jest raczej do dysku. Jaki masz napęd? Nie możesz podłączyć go przez taśme IDE?

Nie chodzi mi o na te 4 piny w cdromie bo tam to podłącza się zasilanie na wejście molex o ile dobrze pamiętam a ten cienki kabelek z wejściem na 4 piny to po tym jak sie dowiedziałem jest odpowiedzialene za słuchanie muzyki prosto z cdromu i wejście do słuchawek.

Przez taśme mam podłączone. Dzisiaj jescze pokombinuje. Ten mój napęd nie jest nowy więc raczej z tego co mówisz bedzie ATA. Narazie wszystko wiem jak coś to napisze.

Kabel audio między napędem CD, a kartą muzyczną lub płytą - sprawdź w opisie płyty czy ma takie gniazdo lub spokojnie z niego zrezygnuj - odłącz kabel całkiem.

Tak też zrobiłem już wszystko działa.