Tweaki WinXp - pytanie

Witam

Ostatnio zmodernizowałem kompa i kupiłem procka P4 2,4 z obsługą HT. Problem w tym, że obsługa HT jest dopiero dobrze obsługiwana przez winXP z SP2 (ponoć). Więc czeka mnie przesiadka z mojego ulubionego win 2k na XPeka.

Jest sporo informacji jak i co zmienić w rejestrze windowsXP aby usprawnić działanie systemu. W związku z tym mam pytanie:

Czy istnieje możliwosć stworzenia jednego pliku (lub kilku plików pogrupowanych na poszczególne kategorie), który modyfikowałyby odpowiednie pliki w rejestrze lub dopisywały nowe wartości w konkretnych kluczach? Czyli taki "wpis do rejestru"

Czy kotś wie jak to zrobić i czy jest to trudna sprawa wymagająca znajomosci jezyków programowania itp…?

Pozdrawiam…

Nie bardzo wiem co chcesz zmieniać i modyfikować w rejestrze ale mam wrażenie że zabierasz się do tego trochę “naokoło” Są programy typu tweakXP czy XPTune które to robią w zakresie zadanym im prze zprogramistów którzy je napisali. Warto sobie o nich poczytać, posprawdzać, przetestować i jak znajdziesz jakiś to zacząć używać. Poza tym zmiany do rejestru wprowadza się zazwyczaj raz więc wystarczy pogrzebać w necie, dowiedzieć się co i gdzie, wyedytować ręcznie rejestr, zrobić kopie żeby móc wrócić do tego w przyszłości i już. Po co pisać jakieś pliki których użyjesz potem raz czy góra dwa?

masz oczywiście trochę racji. Ja programów typu tweakXp czy podobnych nie za bardzo chcę używać - jak powiedziałeś zmiany wprowadza się raz czy dwa razy więc po co zaśmiecać sobie system takimi programami…

A mnie chodziło o to, żeby zebrać te wszystkie komendy modyfikujące rejestr w jeden pliczek (typu wpis do rejestru) i po kliknięciu tego pliku automatycznie zostaną wprowadzone zmiany w rejestrze. Wówczas nie trzeba bawić się w modyfikację każdego klucza pojedyńczo, a kliknąć raz w plik i po sprawie…

Czyli potrzeba ci pliku .reg zawierającego takie modyfikacje jakie chcesz żeby były do rejestru wprowadzone. Plik .reg tworzy się w notatniku jak zwykły plik tekstowy i potem tylko “zapisuje jako…” z rozszerzeniem .reg Niestety trzeba wiedzieć co ma taki plik zawierać -tzn wiedzieć co się chce zmienić, w jakim kluczu rejestru te zmiany się znajdują i jakie wartości chcesz zmiennym które edytujesz nadać. Żmudna robota, ale znajomości programowania nie wymaga. Tylko znajomosci budowy rejestru windows :slight_smile:

hmm myslę ze wiem o co chodzi. oczywiscie wiem jakie zmiany mają zostac wprowadzone i w jakich kluczach :wink:

stworze na próbę taki plik, oczywiscie po uprzednim backupie rejestru :wink:

thX, pozdro

ryto : już coś takiego powstało tylko że po angielsku…

XenTweak i Xen pogugluj na pewno znajdziesz :slight_smile: