Twintech 8800gt czy gigabyte 8800gt

no nie wiem ale takto narazie mam temp do 60 ale mam stara budę i jest nie ma dobrego przypływu powietrza a w rzeczywistości to nie weim czy się kręcą w zależności od temp. ale dla mnie nie są glośne w zależności jak ktoś lubi ciszę :slight_smile:

A może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tym regulatorem?

fanmate2.jpg

On ma jakieś 2 wyjścia, gdzie(do czego) je podpiąć?

1regulator obsłuży max 1 wentyl?

W takim tazie w twintechu są 2wentyle, muszę dwa kupić?

w czym masz problem? podpinasz do jednego wejścia wentyl, a drugie wpinasz w kartę. Tak jak jest to widoczne na obrazku.

Do płyty głównej ale gdzie dokładnie?

2.jpg

to chodzi wpinasz do płytki od grafy tam gdzi były wcześniejwentylatorki przynajmniej tak mi się wydaje :slight_smile:

Patrz rysunek - idzie kabel do Motherboard (pł.głównej)

no to, że idzie do mobo, skoro powinno być wejście do grafy?

Nie kumam :x

co tu jest do nie kumania?

Ten schemat pokazuje zastosowanie regulatora dla wiatraka podłączonego do mobo. Dla wiatraka w grafie podłącza się podobnie, przy czym wejście jest inne, a mobo na tym rysunku zastępuje ci PCB grafy.

Do 1 wtyk do wentyla a drugi do karty graf? I to jak zmienie ilość obrotów np na 60% to na 2 wiatraki?

Chyba pisało przy tamtym regulatorze podanym w linku, że pociągnie 2, a nawet 3 wentyle? Poza tym masz pokrętło do regulacji obrotów.

Jak ma ciągnąć tyle wiatraków jak ma tylko 2 wejścia do podpięcia… jeden do jednego wentyla, drugi do karty graficznej… więc tylko 1 wentyl będzie działał poprawnie…

Ale te 2 wentyle używają jednego gniazdka!

Jeden regulator będzie sterował 2 wentylami bo dwa wentylatory mają jedną wtyczkę.

Tylko ciekawe na ile można ustawić %max obrotów żeby się karta nie przegrzewała i cicho chodziła…

Moim zdaniem poniżej 50%. Ta karta ma bardzo rozbudowany system radiatorów i heatpipe’ów pod wentylami, więc mogą się kręcić powoli.

mój twintech po godzinie grania w assasins creeda nadal był lekko ciepławy w dotyku (przy otwartej obudowie)

Że jest fabrycznie podkręcony to dużo nie daje bo TWINTECH też podkręcony fabrycznie a nawet bardziej bo do 1900MHZ ;]

A poza tym chłodzenieTWINTECH’a głośne nie jest bo ja sam mam te karte i nawet ściane od obudowy mam zdjętą i nie słysze jej :stuck_out_tongue:

A więc na moje TWINTECH jest lepszy i jeśli miałbym kupic ponownie jakąś karte to bez zastanowienia kupiłbym właśnie tę :wink:

Jeśli ma ktoś pytanie związane z kartą TWINTECH’a to moje gg to: 694653

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 13:02 został dopisany post przez Razor3100

Kolego, Komornik ;]

Napisz jaki masz sprzęt bo może to być spowodowane tym, że masz słaby komp i karta jest przez to obciążona ponieważ musi więcej nadrabiać np.

za Pamięć ram albo za Procka ;]

PZDR :wink:

Procek E2160

OCZ 2GB DDR II 800 Reaper EPP CL5 Heatpipe

Foxconn p35a-s

Corsair CMPSU-550VXEU - 550W

Creative SB Audigy SE OEM

WD2500AAKS 16MB cache

Pioneer DVR-215D Interface SATA

TWINTECH GEFORCE 8800GT 512MB 256BIT DDR3 HEATPIPE

ot taki budżetowy zestawik :lol: miałem na myśli że temperatura jest niska