Twoje pierwsze distro

Pierwsze było ubuntu, pozniej przewineło sie kilkanascie dystrybucji, wszystkie najpopularniejsze oprócz mandrivy. Obecnie chwilowo siedze na ubuntu znowu bo chcialem pobawić sie XGL-em. Jestem na etapie przechodzenia na bardziej ambitne dystrybucje typu slackware, gentoo (juz testowałem) czy debian i mam nadzieje ze na którąś z nich zdecyduje sie ostatecznie. Suse mi sie znudzilo i juz raczej na nie nie wróce, no chyba ze novell znów zrobi coś rewolucyjnego.

A linux mnie zainteresował poprzez te forum :wink:

U mnie było tak:

Mandrake 10.1 LE - 3 miesiące ->

Fedora Core 4 - 1 tydzień :twisted: ->

Debian 31.r0a -> Debian Etch -> Debian Sid na zawsze :stuck_out_tongue:

Potem testowałem OpenSuse 10.1 (chała :-x ) i Kubuntu 6.06 (fajny systemik, ale między nim a debianem różnice są znikome)

Do przesiadki zmusił mnie mój olśniewający Win XP, który zaczął się uruchamiać jakieś 10 minut :o i miałem już go dosyć. Aktualnie wywalony do śmietnika :twisted:

Ja tak ze swojej strony moge polecić wszystkim Slackware, squeet , napisał że do slackware’a musi

Może i tak, ale ja nie posiadając żadnej wiedzy na temat linuxa dosiadłem sie do niej i na poczatku fakt, byłem troche zielony, ale prawda jest jedna :))

Ja mam zamiar spróbować przygodę z Ubuntu, płytki już zamówiłem to zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

No, No następni chyba więcej osób na na forum linuksa?

Ja zaczełem przygodę od Mandriva 2006 , co po 3 miesiącach okazało się wielkim nie wypałem, zupelnie nie pasowało do mnie KDE, a pozatym liczne problemy z dystrybucją. Kolejnych sił próbowałem z Fedora 5 , system całkiem wpozrządku, ale dalej czegoś mi brakowało. Teraz Ubuntu 6.06 , wrescie znalazłem to czego mi brakowało Gnome, to idelne rozwiązanie dla mnie… System jak marzenie, nio mały bład nie mogę sobie poradzić z instalacją sterów do karty, no ale kupuję nową kartę wiec teraz nie bedzie problemów… Ciekawe dlaczego tak łatwo instalować sterowniki w Ubuntu dla kart Nvidi i Ati …

No ale ogólnie rzecz biorąc znalazłem swój ideał Ubuntu wraz z Gnome, chociaż zastanawiam się nad XFCE, równie mi pasuje stylem…

Ten Menager okien jest duuuuużo szybszy niz Gnome :), sam na Slacku go uzywam i komp dostaje 50% kopa, nie ma czegos takiego ze czekam na otwarcie okna, jest kilk i okno otwarte :slight_smile:

Bo ci producenci wydają normalne sterowniki dla Linuksa. Przynajmniej Nvidia, bo z ATI nigdy nic wspólnego nie miałem.

No i nie na Ubuntu, tylko na wszystkich dystrybucjach Linuksa.

Nio bo jest lekki , ale zeby ładnie wyglądał trzeba się mocno napracować. Narazie nie mam czasu na takie zabawy :slight_smile:

Jak dobrze ze lada dzien nowa karta :slight_smile:

Pierwsza dystrybucja - Kubuntu LIVECD.

Pierwsza “poważna” dystrybucja - GENTOO (w tej chwili się tym bawię).

Nie wyobrażacie sobie ile jest roboty żeby odpalić i ZBOOTOWAĆ linuxa z matrycy RAID 0 na SOFTWAREOWYM raidzie typu NVRAID (chipset nForce4)

Szukałem rozwiązania łącznie chyba ponad 24 godziny i co ciekawe NIE ZNALAZŁEM. Żadne z rozwiązań na forach nie działało i musiałem stworzyć własne używając elementów z kilku różnych. Ale, jak

  • w tym wypadku plusami dodatnimi było to, że nauczyłem się ŚWIETNIE obsługiwać pliki konfiguracyjne, gruba, skompilowałem z 50 kernelów… Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Co najlepsze TO DZIAŁA !

PS.

W końcu dzięki mojemu “problematycznemu”, taniemu, staremu sprzętowi (o starym Celeronie 300 na chipsecie VIA mówię) na którym windows się nieustanie sypał, nauczyłem się naprawiać windowsa. Teraz dzięki kombinacjom alpejskim z Gentoo nauczę się konfigurować Linuksa.

No tu się zgodzę, ale ja nie rozumiem tego żeby ładnie wygladał co to ma do zeczy, chyba chodzi o to zeby system był funkcjonalny a nie ładny :slight_smile: Ja na Slackware nawet tapetki nie mam, na windzie zreszta tez :slight_smile:

A nie zgodzę się.

Jak dla mnie ważne jest aby system był zarówno funkcjonalny i łatwy w obsłudze jak i również pięknie się prezentował i cieszył moje oko :wink:

aju , każdy ma swoje updobania, dla mnie nie ma np. róznicy jak system wyglada, najwazniejszze, aby był szybki i stabilny ")

Dlatego wyrażam własne zdanie co o tym sądzę :mrgreen:

A u mnie musi byc szybki, stabilny i ładny :smiley:

OKi, każdy lubi co innego, no dobra koniec OT’owania.

Pierwszy był Mandrake 10.1. Potem Slackware, Gentoo i Vector Linux. Ale najlepszą “dystrybucją” okazał się Windows XP :wink:

Moim pierwszym Linuxem był KUBUTU dlatego że miałem dość XP-eka często mi sie chrzanił ale teraz powróciłem do WINDOWSA ale w wersji 2000 z SP 4 i jest supcio komp chodzi naprawde dobrze i nie jest taki wymagający jak Xp Zresztą jak większość LINUXOW

Moim pierwszym linuksem był Vidalinux albo jakieś Gentoo. Szybko się zniechałem do Vidy, potem znów się bawiłem, a potem weszła Mandriva, Aurox a teraz Ubuntu. :mrgreen:

Zamówiłem Ubuntu i dostałem i będę się tym bawił.

A ja tak:

  1. Na początku Windows :slight_smile: (95, 98, XP)

  2. Później Madrake 10.0 (i po kolei 10.1 i 10.2)

  3. Mandriva 2006

  4. Później bawiłem sie z live cd (xubuntu, ubuntu, kubuntu)

I na końcu wróciłem do … Windowsa XP :slight_smile:

Szczerze, linux jest dla mnie za wolny i za dużo jest problemów ze sprzetem (miałem kłopoty z neo i z moją kartą TV)