Twoje zdanie

Co Twoim zdaniem może być zaletą a co wadą Windows Vista? Czy Linux może być konkurencją dla Windows?

Dziwne pytania. Przecież Vista wyjdzie dopiero w przyszłym roku. O czym tu więc pisać?

A co do Linuksa to będzie konkurencyjny dla Windows tylko wtedy jak praca z nim będzie się odbywała w taki sam sposób jak w Windows

To w takim razie po co Linux? To jest inny system operacyjny niż Windows i praca w nim nie może wyglądać tak samo jak w Win.

Po to coś jest inne, żeby takie pozostało.

U mnie wygrał Linux, już dawno temu i żadna Vista tego nie zmieni.

Oczywiście. Masz w 100% rację. Autor wątku miał zapewne na myśli taką samą funkcjonalność Linuksa jaką ma Windows

Jeżeli pod tym kątem to rozważamy to Linuks nie będzie tak prostym systemem do obsługi jak Windows, choć oczywiście określenie “prostota obsługi” może być różnie pojmowana

Cóż, do zastosowań domowych GNU/Linux nadaje się idealnie. Można znaleść pod niego oprogramowanie do wszystkiego, co w domu możemy chcieć zrobić. Wyjątkiem są gry, ktorych pod Linuksa jeszcze brakuje (ale już coraz więcej wydawców go dostrzega i aż tak tragicznei nie jest).

Przeszkodę jest tylko to, że w naszych szkołach na informatyce nie uczy sięobsługi koputera, ale obsługi systemu Windows. Gdyby w szkołach poświęcić tyle samo czasu na naukę Windowsa oraz GNU/Linuksa, to zapewniam, że o wiele więcej ludzi w domach używałoby tego drugiego systemu niz obecnie.

hmm od kilku lat w szkolach np. gimnazjach sa komputery z linuxem i windowsem

moim zdaniem podzial jest prosty, Windows do domu a Linux na serwer, ja jestem zwolennikiem windowsa za stabilnosc,szybkosc i funkcjonalnosc… jak linux bedzie chociaz taki w 50% to zastanowie sie nad zmina systemu… albo niech ktos wkoncu wpadnie na pomysl zrobienia prawdziwej alternatywy dla Windows a nie robi kolejna nikomu nie potrzebna dystrybucje Linuxa ktora niczym sie nie rozni poza paroma rzeczami, a tak czy inaczej to linux… przydalby sie jakis 3 gracz ktory bazuje na czyms innym [i nie piszcie tu o freeBSD,unix’ach czy Linspire]

co do tematu, Linux nigdy nie bedzie powazna konkurencja dla Windowsa

Jakoś osobiście nie spotkałem, ale cieszę sie że to się zmienia.

Dokładnie za to samo cenięsobie GNU/Linuksa

Ależ on już taki jest. Stabilnością Windowsa bije na głowę, co do szybkości - u mnie KDE 3.5.1 (z bajerkami typu troch ęprzezroczystości, Superkaramba z kilkoma themami) w Slackware jest szybsze niż WinXP. A jak masz słabszy sprzęt - nikt KDE nie każe Ci używać. Masz wybór! !!

O funkcjonalności pisać nie będę. To juzod każdego indywidualnie zależy. Jak dla mnie GNU/Linuksowi niczego nei brakuje do tego, do czego jest mi OS potrzebny.

Chyba trochę za późno. GNU/Linux już jest konkurencjądla Windowsa. Jak myślisz, dlaczego MS ostatnio tak skupił się na promocji swojego produktu? Skąd kłamliwa kampania Get the Facts? Skąd plucie na OpenOffice?

MS już czuje gorący oddech konkurencji na plecach i zaczyna się bać, stąd to wszystko.

AZPR ojjjjj chyba sie linuxa nigdy nie używało… bo jak sie uważa że windows jest od niego stabilniejszy to na sali wybucha śmiech :smiley:

ja bym powiedzial ze windows do gier, a linux do całej reszty :stuck_out_tongue:

hmmm… gdyby nie wielkość mojego dysku twardego i wiek kompa to linux by miał kolejnego zwolennika :slight_smile:

sam linux (ubuntu) u mnie chodzil jak marzenie… przy uzywaniu aplikacji zaczynaly sie zamulenia…

a windows XP… windows XP jest reklamowany jako stabilny… a to tylko dzieki temu ze zaleca sie instalowanie go na szybkich komputerach ktore nadrabiaja niedoskonalosci systemu…

u mnie winXP tak zmulił kompa ze tygodnia z nim nie wytrzymałem :stuck_out_tongue:

ostatecznie… XP - nie… linux - nie… win2k - jeszcze mi sie nie naprzykrza :slight_smile:

jeśli chodzi o serwer, to windows przy linuxie się chowa :mrgreen: