Tworzenie backupu tylko wybranych typów plików

Witam. Niedługo będę zmieniał system, mam więc pytanie. Jak otworzyć backup konkretnych obszarów, typów plików - nie chce obrazu całej partycji. Zależy mi na tym, by po wgraniu backupu było tak jak teraz tzn. teraz załóżmy otwieram Thunderbirda i mam listę maili. na nowym systemie instaluje TB, wgrywam backup i mam dalej tę listę (nie muszę w nic od nowa konfigurować). Podobnie zakładki czy rozszerzenia w FF, kontakty w komunikatorze itd. Czy jest program, w którym załóżmy wybiorę typ pliku (np. maila, czy rozszerzenie pliku) i on mi “znajdzie” całą bazę TB sam i załączy ja do backupa a potem sam “umieści” te bazę tam, gdzie będzie trzeba? Fajni by było także, gdyby mógł od razu nagrać lub stworzyć obraz płyt tego backupu z podziałem np na DVD, czy DVD DL. Dzięki z góry.

Niektóre programy trzymają ustawienia w rejestrze (1), inne w swoim katalogu programu (2), a jeszcze inne w katalogu użytkownika (3).

  1. Zrób kopię (kopie) poszczególnych wpisów w rejestrze

  2. Przeważnie wystarczy przekopiować plik konfiguracyjny (config.ini albo jakiś inny *.ini) lub katalog (np. config)

  3. Można przekopiować poszczególne katalogi z plikami konfiguracyjnymi poszczególnych programów

Tak pokrótce. Warto też zainteresować się linkami symbolicznymi/junkcjami.

  • posprawdzaj swoje programy,

  • poszukaj na google (ja sam sporo dowiedziałem się grzebiąc w ustawieniach programów i szukając na google odpowiedzi na różne pytania)