Tworzenie dysku z systemu preinstalowanego

Zamierzam kupić laptopa Fujitsu siemens na którym jest preinstalowany na dysku twardym system windows vista z licencją OEM.

jak utworzyć sobie z tego nośnik(płytkę CD) Żebym mógł pozniej zainstalować tego windowsa??

Bo chce sformatować dysk i najpierw zainstalować windows xp OEM na dysky c i windows vista OEM na dysku D.

o ile mnie pamięć nie myli to w instrukcji do lapka będzoe to opisane :stuck_out_tongue:

i o ile dobrze słyszałem to będzie też dołączone oprogramowanie do zgrania windowsa na płytki

aha dzieki

a jak zainstalowac zeby byly dwa windowsy?? na c xp na d vista

pierw instalujesz XP a potem viste na drugiej partycji

sposób instalacji jest taki sam jak w przypadku instalacji jednego systemu z tym że instalując drugi system należy zaznaczyć inna partycję do instalacji

dzieki za wskazowki

a jesli mam zainstalowany program(np. office, lub gg) na dysku e (gdzie c to system xp, d to system vista)to czy on bedzie dzialal na obu systemach??

Oczywiście ,że nie bo office kopiuje jakieś tam pliki do katalogu systemowego 2) dodaje wpisy do rejestru 3)w przypadku offica musiałbyś mieć 2 licencje (tak samo jak Windowsów )

czyli programy trzeba instalowac podwojnie ;/

a ile minimalnie dać GB na viste?? i zeby zostalo wolnego z 2GB

vista po instalacji zajmuje ok 10 GB myślę że jak dasz 15 - 20 GB na viste to będzie ok zależy jeszcze co będziesz instalował

nie bardzo rozumiem po co samemu tworzyć płytkę CD, Fujitsu daje do laptopa ori płytkę z Vistą, wiem bo kupowałem miesiąc temu laptopa i dostałem w sumie 4 płyty

Na viste do komfortowej pracy około 40 GB.

gdzie kupowałes tego laptopa fujitsu mi napsiali w agito ze system jest preinstalowany na dysku i przy pierwszym uruchomieniu nalezy stworzyc plyte bezpieczenstwa

*****************************************************

Na viste do komfortowej pracy około 40 GB- ale przy dwoch systemach tez 40GB, na nim nic nie bedzie tylko sam windows, to mysle ze 20 starczy nie??

w media markt, u mnie tam było najkorzystniej bo reszta sklepów to szkoda gadać…

model Amilo Pi 1505 + płyty: drivery, nero, vista, antywirus pod viste (90 dni)

tyle ze ja chce kupic amilo pro v3515 i w tym modleu jest raczej inaczej :?

ja kupiłem laptopa Acer i tam podczas 1 uruchomienia systemu automatycznie uruchomił się program do wypalenia płyty z Windowsem.

Myślę że tam też tak będzie. :stuck_out_tongue:

a no może i tak