Tworzenie etykiet. Pomocy!


(Szymonn29) #1

Witam!

Mam problem związany z tworzeniem etykiet. Otóż... Powiedzmy, że:

  • produkuje 10 różnych produktów

  • każdy produkt dzieli się na 4 różne rozmiary

  • każdą wielkość pakuję w 2 różne opakowania

  • każda wielkość to inny numer partii

Co roku niestety muszę zmieniać numery partii. Czyli co roku muszę edytować 80 etykiet. Wcale bym nie narzekał, gdyby nie to, że to by było właśnie te 80 numerów. Problem polega na tym, że to wszystko piszę w exelu(a właściwie Open Office .org Calc). Na stronie A4 mam rozmieszczone 12 etykiet, czyli 12 x 80 = 960 etykiet do korekcji.

Moje pytanie jest takie: Czy jest jakiś program który miałby bazę danych i wpisywałbym tylko interesujące mnie założenia, wybierałbym jedną z 80 etykiet a reszta automatycznie byłaby rozmieszczana na stronie? Program DesignPro5 niestety z bazy danych rozmieszcza mi różne etykiety na jednej stronie.

lub

Czy może istnieje jakaś funkcja w exelu która kopiuje pola? Np. w polu B1 wpisuje "zbigniew 1" to w polu C5 też pojawi mi się "zbigniew 1". Jeżeli w edytuje w polu B1 na "zbigniew 2" to w polu C5 też nastąpi ta zmiana


(Frankfurterium) #2

Excel (i Calc) to nie tylko tabelki, ale potężne narzędzie, gdzie przeciętny użytkownik wykorzystuje parę procent możliwości. W necie pełno jest kursów obsługi.

W twoim wypadku w komórce C5 wystarczy wpisać

=B1

(Szymonn29) #3

Zapewne mówi Ci to twoja dziewczyna, ale ja też muszę to powiedzieć. Jesteś WIELKI!

Serdeczne dzięki