Tworzenie i konfigurowanie własnego serwera na IIS

Witam.

Mój dostawca internetowy udostępnił mi prywatny adres IP. Chciałbym go podłączyć do IIS w Windows 7 Home Premium, tak aby działała na nim np. strona czy serwer FTP. Po wpisaniu mojego prywatnego IP nie wyświetla się nic. Natomiast po wpisaniu wewnętrznego 192.168.1.101 już tak. Co radzicie? Jak się za to zabrać?

Ale wyjaśnij jedną rzecz - co masz na myśli pod pojęciem prywatny adres IP? Prywatny w sensie publiczny ale twój własny i stały adres? Bo adresy z puli prywatnej, to właśnie między innymi 192.168.x.x z klasy C.

Jeśli masz przyznany adres publiczny, to napisz teraz czy łączysz się przez jakiś router i ogólnie trochę więcej informacji by się przydało. Jeśli łączysz się przez router, to ustaw w DMZ adres 192.168.1.101 - adres wewnętrzny komputera, na którym stoi serwer.

Tak poza tym, pamiętaj, że z własnej podsieci możesz nie mieć możliwości połączenia się przez publiczne IP, próbuj łączyć się z innej podsieci lub poproś kogoś o sprawdzenie czy serwer działa.

Pozdrawiam!

Prywatny w sensie, że publiczny, ale mój własny i jest to właśnie stały adres.

Łączę się przez ruter i w nim mam na stałe przyznany adres do komputera mojego - własnie 192.168.1.101. DMZ ustawiłem tak, ale nic z tego…

I właśnie nie wiem jak skonfigurować dobrze te IIS chociaż żeby strona działała. A ten publiczny “prywatny” miał być przypisany do mojego komputera, a gdy go wpisze to klapa.

Ale pisałem, że jak łączysz się z własnej podsieci, to możesz nie mieć możliwości połączenia się przez publiczne IP. Wyskakuje Ci może na publicznym IP panel administracyjny routera?

Poproś jakiegoś znajomego co jest w innej sieci niż Ty, żeby sprawdził czy serwer działa ale jeśli ustawiłeś w DMZ adres serwera i router ma przyznane publiczne IP, to zapewniam Cię, że na 99% serwer jest dostępny dla świata. Jak chcesz, to mogę nawet ja sprawdzić, jak jesteś zainteresowany, to wrzuć jakiś prosty kod HTML na serwer i podrzuć adres na PW.

EDIT: Kolega podał mi na PW adres IP ale sam serwer nie działa, a IP to prawdopodobnie jeszcze nie to, które miało zostać przydzielone.

Pozdrawiam!