Tworzenie instalatorów w formie płyt

(KrzysiuMasterOfTheNails) #1

Witam,

Szukam pakietu do tworzenia dosyć profesjonalnych instalatorów, WinRARem robiłem isnstalki, ale dosyć małe (style do Windowsa XP) i nieprzeznaczone do instalacji z płyt. Jest jakiś pakiet, który pliki pakuje w paczki *.bin a do twego tworzy *.exe. Chciałbym, żeby po instalacji tworzył też deinstalator. W załączniku screen jak mniej więcej wygląda instalator stworzony tym pakietem (a myślę, że spełniłby moje oczekiwania)

Pozdrawiam Krzysiu

post-269334-0-19197100-1430429424_thumb.

(system) #2

Całe stado tego

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-instalatorow,Programy,Windows,252.html

(KrzysiuMasterOfTheNails) #3

Jest, tylko miejsca na dysku i czasu na testowanie brakuje. Dlatego pytam czy ktoś zna konkretnie taki, jaki opisałem ten ze screena, domyślam się ze to InstallShield, który jest płatny.

(tomms) #4

InnoSetup oraz NSIS robi takie instalki. Nie wiem jak inne instalatory.

(KrzysiuMasterOfTheNails) #5

Ale chyab nie towrzy tych plików *.bin? Widze, że one są skryptowe jesli chodzi o konfiguracje tworzonego instalatora. A jest może cos podobnego do tworzenai SFX w WinRAR, że wybeiramy pliki, ikone, obaraz boczny, sciezkę tekst itd. ?

(system) #6

A powiec jakie ma znaczenie w instalatorze czy pliki mają .bin czy coś innego ?

Wydaje mi się, że mylisz *.bin występujący w wielu programach nie koniecznie instalatorach z rozszerzeniem *.bin stosowanym do robienia obrazów danych płyt.

(KrzysiuMasterOfTheNails) #7

Nie mylę. A *.binów będę potrzebował, bo instalator przekroczy 2GB, a goły *.exe może mieć maksymalnie 2GB. Więc albo *.bin, *.cub czy inny cud.

(system) #8

InnoSetup robi tak jak wymagasz.

(KrzysiuMasterOfTheNails) #9

Tak, ale ejst skryptowy, wolabym wyglądający podobnie do tworenai SFX w WINRAR

(TereskaBro) #10

Też szukam takiego softu, Inno, NSIS przetestowane ale to nie to czego potrzebuję.

(KrzysiuMasterOfTheNails) #11

Znikąd pomocy? Jaki soft robi takie instalatory, ale pozwala dodawać pliki podobnie jak do archiwum SFX w WinRAR?