Tworzenie konta do gier

Jak skonfigurować na takim koncie wszelkie programy ,procesy ,uslugi, tak aby bylo jak najwiecej pamieci do dyspozycji i zeby procesor byl jak najmniej obciążony przez inne zbedne aplikacje [oprócz samych gier}. Chcialbym na tym koncie miec np wyłaczonego Antywira oraz Zapore i iine programy Antyspyware . Czy takie rozwiazanie bedzie bezpieczne? Ale na moim koncie z prawami Administratora powinno wszystko być normalnie . Uprzejmie prosze o porade lub informacji,gdzie szukac tematow dotyczacych tego zagadnienia.

zentuk - Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Start > Uruchom > msconfig > Uruchamianie selektywne > odznacz System.ini i Win.ini. Pamiętaj żeby później zaznaczyć te opcje.

jeżeli tak zrobisz jak napisał user @tom4444444tom to raczej nie uruchomisz gry, ja bym utworzył konto (Administratora) na którym dla bezpieczeństwa wyłączył bym kartę sieciową czy modem, zajrzał bym do działu sprawdzone porady a usługi zatrzymał czy wyłączył za pomocą pliku BAT.

“Tyż” zły pomysł :stuck_out_tongue:

Ja wiem, że nie każdy umie i nie każdemu się chce poprawiać błędy autorów softu, którzy nie zauważyli, że XP rozróżnia uprawnienia użytkowników. Zresztą dotyczy to samego Microsoftu, który swoją decyzją co do domyślnej konfiguracji kont systemowych spowodował powstanie pokolenia “format C:\ co dwa miesiąca albo przywróciłem system z Ghosta” :). Ale mimo to zawsze będę forsował opcję: pracuj, surfuj w internecie i graj tylko z konta użytkownika z ograniczeniami. I co najwyżej nadał pewne prawa do wybranych części systemu (folder aplikacji, klucze rejestru), czy w końcu hasło admina znane co bardziej świadomym użytkownikom i korzystanie z “Uruchom jako”.

Uff… to się rozpisałem. Ale po prostu NMSP :slight_smile:

nie wiem czy zauważyłeś ale napisałem aby wyłączył modem czy kartę sieciową, a przecież chyba gość nie ma dwóch latek gdzie jak piszę żeby stworzyć konto bez zapory antywirusa etc to chyba nie będzie wchodził na gołe babki :wink:

Zauważyłem, zauważyłem :slight_smile: Tylko tak sobie myślę, że tworzenie konta administratora, i wyłączanie na nim połączenia sieciowego, antywirusa, firewalla itd. może być o wiele bardziej czasochłonne i “upierdliwe” niż konto zwykłego użytkownika" z prawem dostępu do wybranych części systemu.

Wyłączenie sieci (o ile to nie jakiś dialup, czy adsl gdzie można żądać hasła od każdego użytkownika) wymaga kombinacji z netsh, devcon albo profilami sprzętowymi - inaczej włączy je jednym kliknięciem (ukrycie ikonki połączenia via zasady grupy to też kłopot, bo trzeba kombinować jak wyłączyć dzieciakowi a zostawić sobie :slight_smile: ). Antywirus, FW, itd zwykle działają jako usługi.

No i, powoli kończąc, żeby nie drażnić adminów czatowaniem :slight_smile: - nic nie powstrzyma dzieciaka-administratora przed “bieganiem” po całym systemie, że o superważnych dokumentach taty nie wspomnę.

@goomish proszę przedstaw sprawę wyłączenia procesów na koncie goscia :?:

Hmm… to przecież oczywiste, że Gość będzie mógł wyłączać tylko procesy zainicjowane przez siebie. O instalacji, usuwaniu i zmianie większości ustawień może zapomnieć. Ale pomijając to, że Gość służy raczej do dostępu z sieci do komputera… wpwadziłeś to konto tak trochę tylnymi drzwiami do tego wątku :slight_smile: Cały czas była mowa o tym co może administrator i jak trudne i mało skuteczne jest ograniczanie mu uprawnień.

już nie wiem o czym ty piszesz :frowning:

Przepraszam za ewentualne błędy, które wynikają ze slabej jeszcze umiejetności pisania na maszynie. będę staral się pisać coraz bardziej uważnie i poprawnie.

Jak na razie z tej dyskusji ,to mało co mogę wywnioskować .Chcialbym mieć na przykład konto Użytkownika z ograniczonym dostepem do konta,ale żeby na tyk koncie nie było tyle procesów,uslug czy aplikacji uruchomionych ,co na moim koncie Administratora. Ja chcialbym pozostać na koncie Administratora, do gier stworzyć osobne konto. Ale nie chcialbym po każdorazowym logowaniu sie do któregokolwiek konta ,wciąż zmieniać ustawień w MSCONFIG. A więc taki pomysl odpada. Chciałbym mieć tak te dwa konta skonfigurowane,żeby po zalogowaniu sie ,na każdym z nich była odpowiednio dobrana konfiguracja . A więc wiadomo ,że GRACZE korzystać powinni tylko z gier,ktore mam zainstalowane na oddzielnej partycji GRY D:. A jeżeli chodzi o Sieć,to mam połączenie LAN i mam kartę sieciową zintegrowana z płyta glówną. Chodzi mi o to ,żeby konto do gier miało do dyspozycji jak najwięcej pamięci RAM . Czy można na stałe mieć takie dwa konta ,że na 1 będzie cała ochrona sieci na biężąco czynna ,na 2 koncie będzie ta ochrona wyłączona? Czyli reasumując : 1 konto do sieci i do instalowania programów oraz do różnych czynności optymalizujących System(czyszczenie Rejestru,usuwanie zbędnych plików itd),a drugie konto tylko do gier i do przegladania rożnch tekstów,np. Encyklopedii,dokumentó PDF itd.

No to spróbuję odpowiedzieć jeszcze raz ja :slight_smile:

  1. To co możesz zrobić stosunkowo łatwo, czyli wyłączyć automatyczne uruchamianie zbędnych na tym drugim koncie programów startujących z systemem - poprzenoś wszystkie skróty z menu folderu Documents and Settings\All Users\Menu start\Autostart do folderu Autostart Twojego (tego w pełni funkcjonalnego) konta. To samo z wpisami z klucza HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. Wyeksportuj, usuń, zaloguj się “na siebie”, zmień w Notatniku ciąg(i) HKEY_LOCAL_MACHINE na HKEY_CURRENT_USER i zaimportuj do Rejestru.

  2. Zbędne i “zbędne” usługi. Tu możesz zacząć od wyłączania usług zbędnych dla wszystkich kont. Konkretów nie podam, bo to zależy od konkretnej konfiguracji komputera i zainstalowanych programów. Poszukaj w sieci haseł “optymalizacja usług Windows XP” i (rozsądnie) wyłączaj a najlepiej ustaw na uruchamianie ręczne.

2a) Usługi zbędne na “koncie do gier”. IMHO niewiele zyskasz w ten sposób - parę, parędziesiąt MB RAM ale jeżeli chcesz - skorzystaj z rady De Niro - plik wsadowy bat lub cmd uruchamiany z Harmonogramu Zadań w czasie logowania wyłączający usługi “net stop nazwa_usługi” i uruchamiającej je gdy logujesz się Ty - “net start nazwa_usługi”

  1. Sieć - ponieważ masz LAN i zakładam, że chcesz sieć włączać i wyłączać automatycznie, bez klikania w ikonkę -> program devcondo użycia w pliku wsadowym. włączający/wyłączający urządzenia w tym interfejs sieciowy

4)Firewall i antywirus. Dużo zależy od konkretnego programu. Część ma opcje pozwalające na włączanie /wyłączanie w czasie startu systemu i wtedy patrz pkt 1. Jeżeli pracują jako usługi - patrz pkt 2a.

  1. Aaa… i jeszcze najważniejsze :). Na koncie do gier włącz klasyczny schemat Windows i wyłącz zbędne “bajery” wizualne.

EDIT Jeszcze mały dopisek. A właściwie dwa.

Najistotniejsze pod kątem “jak najwięcej RAM dla gier” są punkty 2 i 5 - tu zyskasz stosunkowo najwięcej. Wyłączanie usług tylko dla jednego konta da niewielki zysk (kilka, kilkadziesiąt MB) i wiąże się z kłopotami - coś może nie działać prawidłowo, system może się trochę dłużej uruchamiać oczekując na start usługi, która właśnie została zatrzymana i w dodatku zależą od niej inne itp, itd.

Manipulowanie usługami i urządzeniami (sieć) wymaga uprawnień administracyjnych, więc albo konto do gier będzie takim właśnie (dlaczego lepiej nie już pisałem i już w tym wątku więcej nie będę :slight_smile: ) albo zadania harmonogramu będą wykonywały się z uprawnieniami administracyjnymi albo, trzecia możliwość - będzie trzeba skorzystać z runas.

Ssrdecznie dziękuje za dość wyczerpującą odpowiedż . Nie wszystko jeszcze rozumiem,ale pomału .dzieki Tobie już do jakiejś wiedzy w tym temacie dochodzę.Jeżeli chodzi o Autostart ,to HKLM|S|M|W|CV|Run mam tylko Zapore Ashampoo Firewall . Natomiast Antywirus Avast! jest pod HK_CURRENT_User . Natomiast w D and Settings nie mam wogole w Menu Start folderu Autostart . Zresztą z Menu Start rozwijanego na pulpicie doje do Autostartu ,który jest zupełnie pusty. To co mam w Autostarcie to mi na przykład wyświetli Odkurzacz lub Easy Cleaner itp. Czy napewno na koncie do gier nie musi być czynna Zapora i czy komputer bedzie w tym czasie bezpieczny? Czy nic grożnego z sieci mi nie wejdzie? Jak dokładnie przenieśc ten Firewall z HKLM na HCU? Coś wspomniales o Notatniku . Wiem,że mozna sporo wisów do Rejestru w ten sposó tworzć ,ale to musi być konkretnie ułozona treść i chyba również trzeba jej nadać właściwa nazwę ,zeby po prostu ta notatka jako wpis trafiła we włąściwe miejsce w Edytorze Rejestru.

Co do usług ,to już jako tako troche na ten temat zdążyłem poczytac i chyba mam juz dość rozsadnie je skonfigurowane . Troche czasu musiałem temu procesowi poświęcić . Ale zawsze może byc jeszcze lepiej . Tylko ,ze niektórych uslug ,to naprawde nie mozna ruszać ,bo można w najlepszym przypadku wyladowac w Trybie Awaryjnym.

Jak nie bedzie potrzebna Zapora ,to i tez wszelkie usługi Avasta,a których właśnie nie mogę sie pozbyć z MSCONFIG. Jak kiedys wyłączylem je na koncie Graczy ,to i u mnie sie wyłączyly i System uruchomił sie w Trybie selaktywnym . Ale wówczas próbowałem stworzyć konto do grania na prawach Administratora i to nie bylo dobre rozwiazanie. Na razie mam to drugie konto wyłączone .

A co do tworzenia plików bat ,to musieliby mi koledzy troche dopomóc w dokładniejszym wytłumaczeniu procesu jego budowy . Mam komputer dopiero od pół roku i próbuje na miare moich mozliwości czasowych jak najwiecej nadrobic zaległosci ,zwiazanych z Obsługa komputera. Zaczynałem praktycznie od Zera,Ale myśle,ze dzieciaki to juz niedlugo beda mnie porzadnie uczyc,ale na razie to jeszcze Ja musze dbac o należyta kondycje naszego Sprzetu.

Tak samo nie za bardzo rozumiem ,jak zaplanowac Harmonogram uruchamiania kmend z pozycji CMD, dotyczący uruchamiania sie konkretnych Usług podczas Logowania . A to wydaje mi sie jest dość dobry pomysł i chyba całkiem realny do przeprowadzenia . To na razie tyle .

Złączono Posta : 20.12.2006 (Sro) 23:31

Chcialbym anulować uruchomiony plik wsadowy bat ? Czy jest taka możliwośc?