Tworzenie kopii zapasowej w lalaptopie Tosiba [Win7]

Witam, posiadam laptopa Toshiba Satellite L505-14L. Mam na jednej partycji normalnie dostępnej folder HDDRecovery. Jest jedna ukryta partycja też do odzyskiwania, nie ruszana. Kiedyś zrobiłem formata, ale z płytki wpisując klucz z naklejki. Nie nagrałem plików HDDRecovery (pliki mam nadaj na dysku). Pytanie moje brzmi jak mogę teraz przywrócić system z tych plików, albo z ukrytej partycji ? Albo jak nagrać te pliki na płytkę, bo nigdzie nie mogę znaleźć programu takiego jak pisze w Podręczniku użytkowania. Patrzyłem na stronę Toshiba i przysłanie takich płytek kosztuje ponad 30 euro. Ma ktoś jakąś koncepcję ?

Trzeba było postąpić zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie i wypalić recovery na płytach DVD a dopiero potem instalować czysty system. Programu do tworzenia/odzyskiwania recovery nie znajdziesz w czystym systemie instalowanym z płytki OEM. Możesz spróbować usunąć partycję systemową a partycję recovery oznaczyć jako bootowalną ale nie jestem pewien czy to cokolwiek da.

Według mnie pozostaje Ci tylko ponowna instalacja systemu z jakiejś oryginalnej płyty OEM i zabawa ze sterownikami.

:roll:

a gdybym skopiował pliki recovery i wypalił je na innym laptopie toshiby, na którym będzie program do nagrywania od Toshiby ? Wtedy będzie to działać?

Lepiej zainstaluj program od Toshiby do wypalania Recovery wypal i po problemie.U mnie producent PB zrobił 3 obrazy z recovery i jeden ze sterownikami następnie instaluje sobie Recovery Management wciskam F12 podczas rozruchu , ładuje się Win i zaczyna przywracać kopie która jest na dysku.Więc musisz sprawdzić może masz taki program gdzieś na dysku albo poszukaj u producenta na stronie.

Właśnie to byłaby najlepsza opcja, ale po prostu nie mogę znaleźć takiego programu. Wiem że ma być to TOSHIBA RECOVERY MEDIA CREATOR, ale na stronie producenta nie zauważyłem go. Mógłby ktoś pomóc ?

Zobacz To

Byłem na tej stronce i gdyby nie to:

“We don’t have a download link yet, but you can find it using Google. If you know the download link, you can submit it to share it with other users.”

to pobrałbym …

Nie zauważyłem , i pomyliłem na dodatek link sorry zobacz teraz to Tutaj

salan ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki, ale ten program to Toshiba Recovery Disk Creator, a mi w instrukcji pisze Toshiba Recovery Media Creator. To nie jest ten sam program, spróbuję coś zrobić z tym, ale kiedyś już próbowałem i nic mi z nim nie wyszło ;/

Nic nie zrobisz-nadpisałeś MBR nową instalką, tak więc masz dwie opcje-albo telefon do producenta i poprosić o udostępnienie nośników(za odpowiednią opłatą oczywiście), albo autoryzowany serwis i ponowne wgranie recovery, ale w tym przypadku musisz się liczyć, że słono to będzie Cię kosztować. Na przykład w lapkach Lenovo wgranie recovery z tego co pamiętam kosztuje 120 zł.

Dlaczego nie mogę nic zrobić ? Przecież zachowałem pliki HDDRecovery, gdybym zdobył program to nagram kopie (taki stan jaki mam po instalacji swojej) i chyba powinno wszystko być ok ? Co tu ma MBR do tego ? a spróbować naprawić MBR można ?

Nie czuję się na siłach Ci tego tłumaczyć. Wpisz w wujka google co to jest sektor MBR, poczytaj sobie o tym sektorze , to może zrozumiesz.

Nie mogę znaleźć tego programu, tylko znajduję Toshiba Recovery Disk Creator, a to nie jest to samo.

Wiem co to MBR, ale to nie jest potrzebne do utworzenia kopii i nagrania na płytkę ?

Może się mylę…

__

Wie może ktoś gdzie mogę znaleźć odpowiedni program i będzie po sprawie moim zdaniem…

Musiałbyś “zdobyć” oryginalny sektor MBR oraz odtworzyć oryginalny układ partycji. Inaczej program recovery się pogubi i sypnie błędem.

Też tego próbowałem szuać - lipa jednym słowem …

Jak najbardziej jest, ponieważ znajduje się tam kod, który odpowiedzialny jest za zainicjowanie rozruchu z partycji recovery, tak więc bez niego partycja jest bezużyteczna i możesz ją skasować. Tak jak napisał przedmówca-żeby uruchomić partycję musisz mieć backup oryginalnej zawartości MBR oraz układu partycji, to wtedy uruchomiłbyś recovery… Jednak mimo wszystko problemu raczej nie ma, ponieważ z tego co się nie mylę, Toshiba udostępnia nośniki recovery, tak więc wystarczy, że zgłosisz chęć uzyskania nośników, uiścisz odpowiednią oplatę, Toshiba wyśle Ci płytki, przywrócisz z nich system i recovery dalej będzie śmigać.

Czyli zostają mi tylko takie wyjścia…

albo instalacja z płytki czystego windowsa i wpisywanie klucza z naklejki ?

No tak, też można, ale są z tym podobno są problemy, bo nie chce się taki system aktywować na OEMowski klucz.

Tak btw zaktualizowałem swojego posta i dopisałem, że Toshiba raczej udostępnia za opłatą nośniki recovery, tak więc jak zależy Ci na tym brandowanym systemie, to możesz zamówić te płytki, przywrócić system i znowu będziesz się cieszyć działającym recovery… Chociaż powiem Ci szczerze, że ja wywaliłbym to recovery, z wolnego miejsca stworzyłbym nowe partycje i wgrał czystego 7, ponieważ te brandowane systemy są zaśmiecone różnym softem przez co system masakrycznie muli. Jednak ma to minus-mogą nie działać niektóre funkcje lapka, bo się okaże, że nie ma w sieci oprogramowania do nich…

Ja właśnie zainstalowałem czystego 7 i system się aktywował bez problemu, sterowniki też te które są potrzebne znalazłem, wszystkie funkcje lapka działają, więc jest ok.

Założyłem ten temat, żeby się dowiedzieć o recovery, czy jest szansa na odzyskanie. Teraz już to co chciałem wiedzieć, wiem. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem :slight_smile:

Wiesz, ja napisałem, że podobno, a nie że tak jest. Pewny na 100% nie byłem, bo nie mam lapka, tylko stacjonarkę, tak więc nie miałem możliwości sprawdzenia tego.