Tworzenie nowej partycji na SSD (25GB wolnego a pokazuje 200MB)

Witam,

potrzebuję utworzyć pilnie nową partycje na dysku SSD. Próbowałem użyć do tego diskmgmt.msc ale niestety nie chciał się uruchomić, wtedy w services.msc uruchomiłem usługę defragmentacji dysku po czym diskmgmt.msc uruchomił się. Próbowałem utworzyć nową partycję, mam 120GB miejsca, zainstalowany Windows 7, wolnego 25GB - kliknąłem zmiejsz wolumin, niestety, pokazuje że mogę zająć tylko 200MB nową partycją (maksymalnie)

 

Proszę o pomoc, bo nie wiem jak rozwiązać ten problem.

 

http://iv.pl/images/47357947271665124017.jpg

Użyj tego programu.

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Wizard-Home-Edition,Program,Windows,15710.html

Nie bardzo widzę sens zmniejszania 120GB (111.75GB) gdy wolne miejsce to tylko 25GB ! To niekorzystnie wpłynie na wydajność . 

Skoro się uparłeś to skorzystaj z GPARTED (UEFI - GPARTED x64) botowanego z płyty . Pamiętaj , że operacja przenoszenia plików trochę potrwa choć nie jestem pewien , że w ogóle będzie możliwa przy tak małej wolnej przestrzeni dyskowej .

SŁOWEM : nigdy bym nie partycjonował dysku SSD

Możesz zmniejszyć do zera plik stronicowania ( przeważnie 1,5xRAM) , ale mogą pojawić się problemy z działaniem programów i gier które z uporem gorszej sprawy wolą korzystać z pliku stronicowania (RAM-disk) niż z wielokrotnie szybszej pamięci RAM . 

Dzięki za odpowiedzi, nie będę w takim razie ruszał tego biednego SSD. Ale instalacja WIN7 na przenośnym dysku tez jest bez sensu? USB 2.0.

Windows 7 oficjalnie nie obsługuje instalowania na dyskach USB.

 

W praktyce - da się zrobić, ale wydajność takiego rozwiązania jest bardzo słaba.