Tworzenie partycji, kopia zapasowa i pytania

nie wiem czy ten temat jest w dobrym miejscu no ale…

mam taki problem mianowicie chce zrobić totalny reinstal systemu (windows xp bo stoi mi już około 2,5 roku i go troche zamuliłem))…tyle to sam umiem ale tu pojawiają sie (jak dla mnie) dwie trudności

pierwsza to to że mam dysk 120 GB i jest podzielony na 7 partycji! !!

a druga sprawa to to że ta 7 partycja to kopia zapasowa dysku c z 2002 roku i tu mam pytanie czy można ją jakoś normalnie usunąć???

wiem że poplątałem troche ale prosze o pomoc a szczególnie z tym podzialem dysku :frowning:

Witam.

Proponuje na początek ważne dane zgrać na osobny nośnik (np. na płytkę). Da się to zrobić bez usuwania ty partycji ale nie dość, że się można pomylić przy formatowaniu to jeszcze będzie trzeba kombinować potem ze zmianą pojemności tych partycji (z danymi).

Usuwanie partycji jest bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć partycje i ją usunąć, i tak do momentu aż otrzymamy “obszar niepodzielony…” Oczywiście wymienione przez pana partycje zostaną wtedy usunięte. Potem wystarczy tylko od nowa podzielić dysk, jak się komu podoba, wpisując odpowiednią wartość.

czyli jeśli usune jakąś partycje to powstanie obszar nieprzydzielony z którego bede mogł tworzyć nowe partycje???

i z tego obszaru bede mogł te partycje tworzyć???

a ta partycje można usunąć???

ja bym Ci radził skorzystać z jakiegoś programu do zarządzania partycjami np. Partitiom Magic, jeżeli Ci nie zależy na tej kopii bezpieczeństwa to po prostu ją usuń jak każdy nieużywany plik i jeszcze jedno masz 7 partycji czy 7 dysków logicznych na partycjach, bo partycji możesz mieć mniej, sprawdź to w zarządzaniu dyskami, a to co napisał Grzesiekk możesz spokojnie zastosować.

Witam.

Tak, sam pan sobie odpowiedział na pytania, no i tak jak napisał marek624

Pozd

mam 7 partycji :slight_smile:

czyli poprosu podczas instalacji usunąć tą partycje???

sory że tak sie dopytuje ale nie chce namieszać se na kompie :roll: :roll:

jeżeli Ci nie zależy natej kopii to ją usuń nic się nie stanie, a jak chcesz spod xp PPM - “mój komputer” - zarządzaj" - “zarządzanie dyskami”, pousuwaj partycje / nie musisz nawet tej kopii usuwać/ bo po usunięciu partycji zostanie skasowana i jak napisał Grzesiekk będziesz mieć obszar niepoddzielony na partycje, który podzielisz jak Ci pasuje, tylko pamiętaj o sformatowaniu po podziale na partycje

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 21:00

i po utworzeniu nowej