Tworzenie partycji w Viscie

Dzien dobry mam jeden problem usunalem 2 partycje z 4 i teraz nie moge zaladowac 1 partycji nie wiem czemu

w chodze do aplikacji zarzadzanie komputerem tworze 1 partycje ale juz robie 2 partycje pokazuje sie okienko pod koniec z napisem “za malo dostepnego miejsca na dysku, aby ukonczyc te operacje” nie wiem czemu mi sie to pokazuje ale na XP bylo wszystko ok ;/


Sry nie mam polskiego jezyka w klawiaturze

Prosze Adminow o nie pisanie zagrozen ;/

a czym robisz partycje??? ja polcam gparted’a na live cd

Dołączam się do pytania. Chciałbym zapytać czy da się mając na dysku zainstalowaną Viste Ultimate 64 bit, dysk podzielony na dwie partycje (na jednej jest system), usunąć partycję na której nie ma systemu i dołaczyć ją do głównej partycji (systemowej).

Pytam dlatego, gdyż dzisiaj z przerażeniem zobaczyłem (dzień po zainstalowaniu Visty Ultimate 64 bit), że katalog Windows zajmuje aż 50 GB. Aż mnie w krzesło zamurowało - co jest grane. Po jednym już dniu ma zapełnione nieco ponad 10% dysku 500 GB. Coś jest nie tak. A muszę mieć jeszcze miejsce na programy. Prawdopodobnie dokupię osobny dysk do trzymania danych (aby nie były na partycji systemowej).

Jeżeli chodzi o drugie pytanie to Vista rezerwuje sobie sporo miejsca na przyszłość m.in. kosz, przywracanie systemu, plik pagefile.sys, hiberfile.sys. Naprawde sporo ci zajmuje ten katalog windows. Spróbuj pozmniejszać przyznane limity dla kosza i przywracania systemu oraz pamięci wirtualnej. Ale jeżeli dotyczy to wyłącznie katalogu windows to się na wiele nie zda (z wyjątkami).

Co do pierwszego pytania, tak da się tylko nie spod Visty :smiley: A dodatkowo taka operacja jest dość ryzykowna, no ale jak musisz i znasz się na tym to większych problemów nie powinno być… chyba że w trakcie prąd ci wyłączą he he… :smiley: