Tworzenie pliku Swap

bez szpanowania konsolowym klikaniem - aplikacja swapfile manager, większość dystrybucji ma nakładkę graficzną i pliki pomocy dla tej aplikacji.

To nie ubuntu, czy mint :stuck_out_tongue: - jest oparty o Archa, więc w konsoli najlepiej i najszybciej.
Z resztą, jeżeli wiesz o co chodzi to zajmie Ci to znacznie mniej czasu.
Tej aplikacji, co podajesz nie ma w ani AUR ani repo Manjaro.

1 polubienie

NIKT nie zna wszystkich dystrybucji, a większość praktycznie nie zna żadnej.
Przyznaję, że przez pięć minut nie znalazłem nigdzie tej aplikacji, tylko skąd ja ją mam pod Puppy Linux? Nie pamiętam.


Środowisko graficzne tego Puppiego (precise 5.7.1) to JWM.
Przyznaję - w konsoli szybciej i łatwiej, jeśli trzeba tylko stworzyć plik wymiany tylko na maszynie gdzie jest zainstalowany Linuks i robi się to raz. O ile ktoś potrafi, teraz potrafię, ale wiele lat temu podczas pierwszych moich kontaktów z linuksem nie miałem pojęcia że swapa można umiejscowić w pliku na dowolnej partycji zapomnij o konsoli.
Być może ta aplikacja znajduje się w repozytoriach Puppiego w dziwnym formacie *.Pet lub bardziej znanym *.Deb. Oba te formaty można rozpakować - o ile ktoś umie- i stworzyć paczkę pod swoją dystrybucję.
Wielokrotnie dzięki tej aplikacji mogłem przetestować np: nieznanego laptopa ze 128MB RAM-u z powyciąganymi dyskiem i napędem oraz resztą pamięci (bo obsługuje też swapfile na pendrive i może być pofragmentowane), zanim poznałem co nieco konsoli (do dziś jest mi najczęściej niepotrzebna, bo gdy znajdę konsolowy program szybko wynajdę jego graficzną nakładkę lub samemu coś zmontuję po tym jak kilka razy w kupowanym lub składanym sprzęcie miałem niepełną klawiaturę czy normalnie brakuje czasu.)
Cóż może być prostszego od obsługi powyższego okienka?

To są skrypty własne PuppyLinux. Paczki: http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=58615 - źródeł, niestety nie widzę. Spakowanie tego dla Archa, czy Manjaro wymagałoby albo źródeł, albo przynajmniej rozpakowania plików *.pet (bsdtar sobie z tym poradzi). Jeśli ktoś chciałby, to proszę o kontakt, choć nie ręczę, że rozwiązanie z Puppy będzie w stanie pracować na archopochodnych.