Tworzenie płytki instalacyjnej XP Pro

(truti) #1

Zacznę od przywitania wszystkich na forum. Siemka :papa2: .

Znalazłem tutaj dużo ciekawych i przydatnych rzeczy i jeżeli będę mógł w czymś pomóc to zrobię to. heh a zacznę od pytania.

Sytuacja wygląda następująco: mam oryginalnego windowsa xp pro sp2 eng. Wszystko działa wyśmienicie i nie mam powodów do narzekań. Gram troszkę on-line w pewną gierkę. Co potrzebuję? Mam wolny dysk 80Gb, który wkładam do szufladki z przodu komputera. Chciałbym na nim zainstalować drugi system i tą samą grę. System ten nie byłby podłączony do netu ani nie robiłbym z nim nic innego jak tylko oglądał dema z gry i tworzył filmy (z jpg do avi itp). Tak więc czy mogę z oryg. płytki xp zrobić nową na której nie byłoby sp2 i generalnie okroić ją ze zbędnych składników? No i jakich programów musiałbym do tego użyć? (preferowany freeware). W związku z tym, że nie byłby podłączony do netu odpada aktywacja i tutaj pewnie będzie problem hmm. Mam też win98 se ale wolałby jednak postawić tam xp. Jest możliwość aby sobie przygotować taką płytkę?

Sorki, jeżeli słabo szukałem, ale na podobny temat nie trafiłem.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

(Stały_bywalec) #2

Poszukaj n-lite czy jakoś tak :stuck_out_tongue: Jest wiele programów do "okrajania" windowsa. Było już pare tematów :stuck_out_tongue: Pozdrawiam :slight_smile:

(truti) #3

hey :slight_smile:

Dzięki, tak to jest to czego szukałem a się nie doszukałem :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Idealny program do tego. nie znałem go do tej pory, lol.

165Mb ma iso teraz. Po zainstalowaniu zedytuję posta i potwierdzę czy wszystko śmiga.

Dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam.