Tworzenie profesjonalnych szablonów na allegro

Witam! Chciałbym się nauczyć i sam sobie zrobić profesjonalny szablon na allegro.

Chodzi mi coś jak w tych aukcjach

http://www.allegro.pl/item319240406_sza … zedaz.html

Jak ludzie to robią? Bardzo czasochłonne? Może lepiej kupić chociaż wolałbym się pobawić.

Możesz się nauczyć html-a (jeżeli nie umiesz) i napisać stronę. Możesz też spróbować z jakimś edytorem graficznym.

samo zrobienie strony to nie problem na allegro można śmiało użyć edytorów graficznych :stuck_out_tongue: ale trzeba będzie i tak pogrzebać nieco w kodzie bo na allegro nie wszystkie znaczniki są dozwolone … ale z tym nie ma problemu na cafe allegro w odpowiednim dziale wszystko jest fajnie opisane .

największy problem zrobić ładną szatę graficzną …

co do programów do grafiki najlepsze darmowy GIMP lub płatne corel paint shop pro . ok 200 zł dla uczniów niekomercyjan. lub jeśli śpisz na kasie photoshop ok 2500 zł ;]

co do edytorów graficznych free NVU . płatne MS Frontpage (wbrew pozorom nie jest taki zły jak to szpece od klepania stron w notatniku twierdzą) lub bardzo drogi ale też i bardzo dobry dreamwaver cena podobna jak photoshop :stuck_out_tongue:

grafikę terzeba umieszczać na zewnętrznych serwerach …

np fotosik.pl imageschack.com itp …

lub jeżeli masz własny serwer to na nim oczywiście trzeba w kodzie podlinkować grafikę by przeglądarka pobierała je z zewnętrzych serwerów .

czyli np zamiast standartowych /zdjecia/baner.gif musi być http://www.twojserwer.pl/zdjecia/baner.gif

jeżeli masz darmowy serwer to trzeba uważać czy nie ma blokady hotlinkowania jak ma np osemka.pl wtedy zamiast twoich grafik będą się wyświetlały reklamy usługodawny :stuck_out_tongue:

jeżeli na stronie będą arkusze styłow css to możesz je osadzić bezpośrednio w kodzie strony lub tez podlinkować do zewnętrznego serwera :stuck_out_tongue:

tyle w skrócie :stuck_out_tongue:

Witam

Podaje link do aukcji ktora ja zakupiłem i jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego kursu i do tego cena bardzo przystepna chyba najtaniej na allegro. wszystko bardzo ładnie wyjasnione. link: http://www.allegro.pl/item344837130_kur … a_dvd.html

http://photos03.allegro.pl/photos/orygi … /340707422 fajna literówka