Tworzenie shoutbox w phpBB2

Witam!

Czy w phpBB2 idzie włączyć shoutbox?

Jak tak to gdzie w panelu administracyjnym forum phpBB2 mogę go włączyć?

Proszę o pomoc, pozdro.

PS. Nie mam phpBB by Przemo tylko normalne

W phpbb 2 nie da sie wlaczyc.Trzeba zaistalowac.

A z kąd mogę go zainstalować?

Próbowałem instalować shoutboxa by przemo ale on nie działa…

PS. forum dobreprogramy to też phpbb zwykłe, a ma shoutboxa

Bo ma zaistalowanego ShoutBoxa

Zobacz:

http://www.phpbb2.pl/download.php?d=107

No właśnie to chciałem doinstalować do zwykłego i nie działało, albo ja nie umiem zainstalować…

Wkleiłem wszystko na serwer tak jak trzeba i w panelu administracyjnym pojawiła się zakładka; ShoutBox ale gdy na nią klikłem wywaliło błąd.

A przez phpmyadmin wgrales zapytanie ?

Nie, a jakie mam złożyć?

Sorki ale ja nie jestem za bardzo obeznany w tych sprawach…

Masz na forum w podpisie:

Coś znalazłem :slight_smile: może być takie:

?

Logujesz się do phpMyAdmina i odnajdujesz odnośnik “Okienko zapytania”.

Tam wklejasz kod, który jest podany w instrukcji, potwierdzasz i gotowe :slight_smile:

LOL

w instrukcji mam podane coś takiego:

CREATE TABLE phpbb_shoutbox (

  id int(11) NOT NULL auto_increment,

  sb_user_id int(11) NOT NULL,

  msg varchar(255) NOT NULL,

  timestamp int(10) unsigned NOT NULL,

  sb_username varchar(255) NOT NULL,

  PRIMARY KEY (id)

);


CREATE TABLE phpbb_shoutbox_config ( 

    config_name varchar(255) NOT NULL, 

    config_value varchar(255) NOT NULL, 

    PRIMARY KEY (config_name)

);


INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest_view','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete_all','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit_all','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_bbcode','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_smilies','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('links_names','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('make_links','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('count_msg','100');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('delete_days','30');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('text_lenght','500');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('word_lenght','90');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_format','D G:i');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_on','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shoutbox_on','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_width','630');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_height','130');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id','');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id_view','');

to jest to?:slight_smile:

Tak.

I zapomniałbym - przed dodaniem naturalnie kopia bazy danych :slight_smile:

Wielkie dzięki wam za pomoc!

pozdro :slight_smile:

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 17:30

A jednak jeszcze wywala błąd chociaż że zrobiłem zapytanie :frowning:

Musisz prefix ustawic

tylko jak ? :wink:

Złączono Posta : 20.05.2007 (Nie) 12:20

przy instalacji phpBB2 zmieniłem prefix tabel więc jak wykonuje zapytanie do SQL to tam też pozmieniałem z oryginalnego phpbb_ na moje. Ale nadal jest ten sam błąd :frowning: