Tworzenie sieci domowej z FTP

Witam,

jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni.Mój problem dotyczy stawiania serwera FTP na komputerze stacjonarnym i udostępnieniu plików dla laptopa. Oba komputery mam podłączone do routera D-Link DI-604. Na komputerze stacjonarnym stawiałem różne serwery, WebServ, Xampp, Krasnal, CesarFTP i wiele, wiele innych tego typu programów. Z serwerem FTP, który wcześniej był postawiony na komputerze stacjonarnym da się połączyć bez problemu, lecz na laptopie nie da rady. Łączyłem się, a przynajmniej starałem się łączyć, poprzez 127.0.0.1 lub 192.168.0.xxx. Na stacjonarnym mam XP’ka,a na laptopie mam Vistę. Jak postawić serwer FTP na stacjonarnym komputerze i z tamtego PC przerzucić kilkanaście GB danych na laptopa?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jakub

nie lepiej na PenDrive?

Taa, szczególnie, że mam ponad 20 GB danych, a PenDrive 4 GB…

ale to jest jeden plik 20 GB?

A nie można udostępnić folderu na stacjonarnym kompie, otworzyć ten folder na laptopie i przekopiować tam dane ?

Folder udostępniłem, ale co dalej? : O

A nie lepiej po prostu połączyć oba komputery skrętką i skopiować co trzeba ?

Przecież to znacznie prostsze.

Ale teraz nie znajdę Ci nigdzie skrętki crossowanej.

Nie musi być wcale crossowana.

Przecież chyba masz jakąś podpiętą do routera ?

Udostępniasz folder w xp(komputery myszą mieć chyba tom samom grupę roboczą, oraz musisz zezwolić na udostępnianie plików w zaporze) potem wchodzisz w laptopie w Śieć i tam masz komputery twojej grupy roboczej szukasz tam stacjonarnego, klikasz na niego 2 razy, otwiera się folder w którym widzisz udostępnione pliki i folder, znajdujesz ten folder który udostępniłeś, kopiujesz tam i szafa gra przynajmniej u mnie. (Mam połączone kompy kablem scrossowanym)

siec-lokalna-t288962.html#p1937996

Start>uruchom>cmd>ipconfig na stacjonarnym, czytasz adres IP.

Laptop i klient ftp jako host dajesz IP stacjonarnego kompa.