Tworzenie sieci WiFi w domu

Witam. Chciałbym stworzyć sieć w taki sposób, by stacjonarny PC był łączony z routerem normalnym kablem, a laptop łączył się przez sieć WiFi. Chodzi mi głównie o udostępnianie i podział łącza Internetowego. Jaki router polecacie, by był w miarę tani. Ja myślałem o

http://allegro.pl/item443038251_pentagr … lowka.html

Czy ten sprzęt sprosta tym wymaganiom? Jestem w sprawie sieci nowy, dlatego proszę o pomoc. :slight_smile:

Witaj!

Ja robiłem ostatnio tak samo jak Ty chcesz zrobić (PC kablem, WiFi do Laptopa). Wybrałem Router D-Link DI-524 (ponad 100 zł) i polecam. Internet działa i tu i tu (odpukać :stuck_out_tongue_winking_eye: ) .

Z moich doświadczeń wynika (statystyki reklamacji), że D-Link ostatnio robi kiepski sprzęt.

Polecam wybranego przez Ciebie Pentagrama albo dłożenie troszę do Linksys-a.

Ja również mam tak zrobione w domu czyli(PC kablem, WiFi do Laptopa)Mam D-Link DI 524 i jestem zadowolony.

Ty jesteś, bo statystyki pojedyńczego klienta dotykają w 100% na plus albo w 100% na minus.

Jesli kupujesz jedną sztukę, to albo dzała, albo nie - proste. Na takiej próbie statystycznej (jedna sztuka), jak nie wyciągam wniosków.

Jeśli masz do czynienia z dziesiątkami urządzeń to możesz zaobserwować pewne prawidłowości.

Miałeś akurat szczęście, że Twój D-Link działa i oby tak było dalej. Czego Tobie i wszystkim urzytkownikom sprzętu tej marki gorąco życzę.

Dawniej było lepiej. Ten rok przyniósł spadek jakości produktów tej firmy.

Reklamacji jest więcej nie dlatego, że więcej zostało sprzedanych, tylko dlatego, że więcej “padło” przy tej samej liczbie sprzedanych.