Tworzenie szablonu w power point


(Krzysiekaczor) #1

Witam!

Mam pytanie odnośnie programu power point w wersji 2003 a mianowicie jak można tworzyć szablony prezentacji żeby działały w power poincie? Wiem tylko tyle że mają rozszerzenie .ppt. nie wydaje mi się aby wystarczyło zrobić samą grafikę np. w gimpie bo trzeba jeszcze jakoś ustawić domyślne miejsca wstawiania tekstu może się jednak mylę.

Pozdro Alien


(Jag1661) #2

Po pierwsze - rozszerzenie SZABLONU PowerPoint'a to : .pot

po drugie - tworzysz tak jak normalną prezentację (znaczy okno) - i zapisujesz z rozszerzeniem j.w. ( lub : zapisz jako -> wybierasz: szablon programu PowerPoint.

:wink:


(Krzysiekaczor) #3

Aha dzięki, ale jak ustawić tło i takie tam?


(Jag1661) #4

tworzyłeś kiedykolwiek coś w PPoincie?

Używam co prawda MOffice XP ale 2003 niezbyt wiele się różni - PPM na slajd - pojawi Ci się menu wyboru - "Projekt slajdu, układ slajdu, Tło " itp - tam sobie poustawiasz co chcesz 8)


(Krzysiekaczor) #5

Ale chcę własne tło ustawić a nie z szablonu.


(Jag1661) #6

jak klikniesz PPM na wolne miejsce tworzonego slajdu - wybierasz z rozwiniętego menu -> Tło -> w otwartym oknie na dole po lewej stronie rozwijasz pasek wyboru (ten pod obrazkiem "Wypełnienie tła) -> wybierasz efekty wypełnienia i w nowo otwartym oknie w ostatniej zakładce "Obraz" klikasz na "Wybierz obraz" - i wstawiasz co chcesz :-)......lub wybierasz inną opcję (tekstura, deseń, gradient)


(Krzysiekaczor) #7

Hehe, dzięki. Cały dzień się głowiłem jak to zrobić ;D