Tworzenie użytkownika w Windows 7

Cześć mam win 7 . Z komputera korzystają wszyscy,dlatego są pliki mamy , siostry i moje. Chciałbym zrobić sobie swoje konto ale boje się i nie umiem. Mam pytania:

1 Jak zrobić nowe konto

2 Czy to bezpieczne?

3 Czy dysk dzieli się na pół (skoro są dwa konta)

Wiecie chce mieć własną przestrzeń na pulpicie a nie wszystko wspólne,a że z mojej rodziny na informatyce znam się najlepiej chciałbym sobie zrobić oddzielne konto ,żeby tam instalować gry itp.

Bardzo proszę o odpowiedź na moje wszystkie pytania i porady :smiley:

  1. Panel sterowania-> Konta użytkowników

  2. Tak, chyba, że jesteś dzbankiem i usuniesz inne konto.

  3. Nie, dysk się nie podzieli - chyba, że ustawisz quote, ew. przetniesz piłką do metalu.

PS. znasz się na informatyce czy umiesz zainstalować gadu-gadu?

Z konta administratora > panel sterowania > konta użytkowników > utwórz nowe konto (najlepiej standardowe)

Tak .

Jest zalecane ze względów bezpieczeństwa ,aby większość czynności wykonywać z standardowego konta użytkownika ,a z konta administratorskiego (takie powstaje podczas instalacji Windows) korzystać tylko w razie potrzeby większych uprawnień.

Nie ,dysk się nie dzieli ,na dysku C powstaje po prostu przestrzeń ,foldery dla nowego użytkownika.

Większość programów i gier będzie instalować się globalnie ,chyba że będą posiadać opcje na instalację tylko dla bieżącego użytkownika ,jednak będą widoczne z każdego konta

To tak właściwie co daje to konto

Prywatność czy bezpieczeństwo bo nie wiem czy opłaca je robić

Wiesz umiem zainstalować różne gry trudne np jakieś ripy czy coś a na systemie to się znam tak nie za bardzo , bardziej interesuje się grami ,programami itp

Łukasz

To znaczy ,że nawet jak dam żeby się zainstalowały do jednego konta to i tak będą na wszystkich kontach. Za bardzo nie rozumiem :smiley:

Pisząc ripy masz na myśli piraty ,bo to istota sprawa ?

Nie odpowiedziałeś n a moje pytanie, a ja specjalnie czekam bo nie wiem czy robić tego użytkownika

tak mam na myśli piraty