Tworzenie wi-fi z Playa

(Przemojuve) #1

Witam mam pytanie czy i jak da się utworzyc siec wi-fi posiadając routher, kabel do neta oraz modem playa, czy jak bym wszystko podłązył to by dało się utworzyc w domu siec w-fi'? Prosze o pomoc. Najlepiej proste rady dla laika:)

(skrzek) #2

Krótko mówiąc - da się.

w zależności od tego jaki to modem i jaki router może ona wymagać ciągłego działania komputera.

(Przemojuve) #3

oki czyli wiem, że da się. Powiedzcie mi tylko jak? Podłaczę routher kabla do kompa co dalej?

(skrzek) #4

Wpinasz modem do kompa, podpinasz kablem sieciowym router, udostępniasz połączenie internetowe na kartę sieciową w kompie, konfigurujesz sieć wifi na routerze.

wyłączasz kompa z modemem = nie ma internetu przez wifi.

(Przemojuve) #5

napisałeś strasznie ogólnie, czy nie można krok po kroku co i jak się robi?

(skrzek) #6

Napisałem w taki sposób w jaki zadałeś pytanie - nie wiem czego nie potrafisz zrobić... jaki masz system... nie poprowadzę Cię za rączkę po Windowsie bo go nie posiadam.

Rozumiem, że internet przez modem potrafisz uruchomić na kompie.

Udostępniasz połączenie na kartę LAN - we właściwościach połączenia internetowego, gdzieś w panelu sterowania.

Kabel sieciowy podpinasz z karty Lan w kompie do portu WAN w routerze.

Konfiguracja WiFi na routerze to prosta sprawa - ogranicza się na ogół choćby do założenia hasła. może zależeć od routera, ale modelu nie znamy.

PS. Jeśli router ma możliwość podpięcia modemu to tę sieć można zbudować inaczej - zdecydowanie wygodniej, bo nie będzie potrzeby włączania kompa celem udostępniania neta routerowi. Ale nie znamy modelu routera i modemu.