Tworzenie Wifi w domu - problem z routerem/dostawca

(Antekzabrze) #1

Witam.

Mam takie pytanie do Was - otóż moja Dziewczyna ma internet w tzw. "osiedlówce", i nie ma przy nim routera wifi (tylko jakieś pudelku z Thompsona i od tego switch'a), ja mam w UPC i mam router do tego. Chciałem podpiąć ten router do jej internetu, ale niestety nie działało..

Nie wiem w czym rzecz - czy dostawca może zablokować możliwość podpinania routera i tworzenia wifi? Czy też może problem jest w moim routerze, że współgra tylko z UPC, a jej internet "zatrybi" z innym routerem, takim zwykłym ze sklepu i da wifi? Kiedyś miałem taki router ale niestety, gdzieś przepadł, a nie chciałbym kupić nowego by zobaczyć, że nie działa..

(roobal) #2

UPC oraz wielu innych ISP filtruje MAC adresy i prawdopodobnie dlatego na twoim routerze nie działa. Jeśl ma modem ze złączem RJ-45 lub sam kabel sieciowy (skrętka UTP), to wystarczy zwykły router, najlepiej z funkcją klonowania MAC adresów, a jeśli router nie posiada takiej funkcji, neleży zgłosić ISP nowy MAC adres (routera).

(Antekzabrze) #3

No właśnie tak podejrzewałem, że to router ma swego rodzaju “Simlocka” Niebardzo rozumiem Twoj informatyczny slang, ale właśnie to z niego wywnioskowałem :wink:

Szczerze mówiąc, nie znam się na tym. Czy któryś z tych najtańszych routerów na allegro będzie miał te funkcję klonowania adresów? Nie chce wydawać kasy na coś, co ma być tylko chwilowym rozwiązaniem.

Przykładowy najtańszy szajsik: http://allegro.pl/nowosc-router-tenda-n … 34334.html

(roobal) #4

Ten router raczej nie posiada takiej funkcji, szukaj w opisie klonowanie MAC. Za niewiele większą cenę (50 - 60zł) możesz kupić TP Link WR740N, w którym masz możliwość klonowania MAC adresów, ale jak pisałem, wystarczy zgłosić w UPC nowy MAC i też będzie działać.

(Antekzabrze) #5

Rzeczywiście, podany przez Ciebie router - http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-d … 64863.html - jest niewiele droższy a ma te funkcję. Dlatego myślę że będzie to najlepszy wybór :slight_smile:

Dziękuje, Roobal =D>