'tykający' dysk

to jaka powinna być temperatura dysków? w tej chwili mam:

40st systemowy;

35st drugi;

Zaleca się nie przekraczać +40 st.

to sie mieszczę :lol:

temperatura dysku jest odczytywana ze S.M.A.R.T., z tymi temperaturami to trochę przesadzacie, sprawdźcie sobie w S.M.A.R.T jaką najgorszą (której nie powinno się przekraczać) temperaturę przewidział producent dysku.

U mnie w S.M.A.R.T. pisze że niby 112 stopni to najgorsze ale mam popsuty czujnik na dysku bo teraz pokazuje 16 stopni

w kolumnie current czy worst??

Ja bym się bał, żeby nie wybuchło mu się, w końcu juz tyka… 8) A tak na serio czy dysk jest nowy?? Czy robi tak od zawsze?? Nie narażałeś go na przeciążenia(czyt. podczas pracy nie zmienialeś jego położenia)??

dysk pierwszego dnia przykręcony na swoje miejsce w obudowie… żadnych przeciążeń… nawet transportowałem go leżącego na właściwym boku… przede mną grzecznie leżał sobie na półeczce z innymi dyskami zdala od pola magnetycznego… :mrgreen:

W takim razie, jeżeli dysk działa poprawnie to jak dla mnie jest to jakaś wada mechaniczna. Choć nie wiem czy to jest wystarczający powód ale ja bym jeszcze u kogoś sprawdził czy dysk tak się zachowuje i jeżeli jest to dla Ciebie uciażliwe próbowałbym reklamowac. Bo jak powszechnie wiadomo odgłosy z dysku niczego dobrego nie zwiastują. Jeszcze sprawdź dysk programami od segate…

pokazuje że dysk jest 100% zdrowy więc sam nie wiem co to jest… jak mam sprawdzić u kogoś przecież na innym kompie nie odpale mojego systemu… :stuck_out_tongue:

możesz podłączyć jako 2 dysk i np skopiować jakieś dane od kolegi - testowo.

jest 5 partycji ale tylko na systemowej “warczy”

Moze za dużo partycji? Zrób formata albo systemu albo całego dysku.

ciekawe gdzie miałbym podziać te wszystkie dane…

Na płytki :smiley:

to ja poproszę o odpowiedź jak mam skopiować MBR aby go później przywrócić na ten dysk…