Tylne głośniki bardzo ciche;jak podgłośić?

Witam, od kilku miesięcy mam zestaw 5.1 creative t6200. Karta dzwiękowa: zintegrowany realtek na płycie głównej Gigabyte ma770t-ud3p (alc8888).

Tylne głośniki działają, ale bardzo cicho (działają tak samo bez względu czy włączę funkcję upmix (dzwięk stereo na wszystkie głośniki)czy nie). Praktycznie słychać je tylko jak się przyłoży ucho do głośnika.

Głośniki tylne także są ciche podczas grania w gry obsługujące 5.1, np gta4. Ustawiłem w ustawieniach 5.1 ale i tak z fotela przy pc nie słyszę tylnych głośników.

Jak podgłośić tylne satelity?

do oglądania filmów używam KMPlayer, w kreatorze ustawień dzwięk 5.1 ustawiony. Włączyłem na próbę film w systemie dzwięku 5.1,ale nie było głośniej.

W ustawieniach dzwięku windows uatawione 5.1. w realtek manager podobnie. Podc\zas testowania tymi managerami tylne grają głośno…

we właściwościach głośników w zakładce levels wszystko mam na max ustawione oprócz front pink in, zakładka ehancements (ulepszenia) nic nie wybierałem.

Zastanawiam się czy nie kupić karty dzwiękowej ale troche mi szkoda kasy, gdyż to może to poprostu kwestia ustawień.

rys ustawienia głośników:

ca48c670e5fc0e97m.jpg

ps: głośnik tylny prawy został przedłużony gdyż brakło kabla. oba tylne stoją na podłodze.

System: Windows Vista 32bit eng.

Pobaw się ulepszeniami może, niestety są spore problemy z zestawami 5.1 ostatnio jakoś.