Tymczasowy zasilacz - wystarczy?

AMD Athlon II 250 (2x 3,0 GHz)

Foxconn A74ML-K 3.0

GeForce 8400GS 512MB

GoodRam 2GB DDR3 1333 MHz

czy Foxconn ISO-450PP 350W wystarczy tymczasowo (mniej więcej 2 miesiące) na ten zestaw ?

Powinien wystarczyć aczkolwiek ja bym na twoim miejscu dał przynajmniej 400 W żeby miał trochę zapasu. Lub pod tym adresem:

http://www.thermaltake.outervision.com/Power

możesz obliczyć ile twój zestaw potrzebuje mocy i wtedy będziesz wiedział. Ale 350 W w zupełności Ci wystarczy. Choć zależy też czy do gier czy zwykłej pracy ?

Wyszło mi, że potrzebuje 308W, więc dodatkowo trochę zapasu będzie. Chciałbym pograć w jakieś gierki, nie za stare :slight_smile:

No to wystarczy :slight_smile: jeśliby się komp zresetował kiedyś w ciągu tych 2 miesięcy sam z siebie to wtedy musisz dać mocniejszy ale powinno wystarczyć Ci te 350 W na te 2 miesiące.

Pamiętajcie, że papier wszystko przyjmie. Bardziej bym się martwił czy ten zasilacz faktycznie ma te 350W. Chyba wiecie o co chodzi.

Wolfgar no tak rzeczywiście o tym szczególe zapomniałem wiele zasilaczy w rzeczywistości ma mniejszą moc. Ten twój może mieć czasem 300 W a wtedy to za mało, musiałbyś jakimś miernikiem sprawdzić. No albo wszystko podłączyć i przetestować.

dobra, podłącze go i jak coś będzie nie tak to zakupię od razu mocniejszy zasilacz. Słyszałem, że ten zasilacz ma dość solidną budowę.

Jak go nie będziesz za bardzo obciążał (granie długimi godzinami w mocno wymagające tytuły) to powinno być ok

nie, na pewno nie będę go obciążał długim graniem. Maksymalnie zazwyczaj 2-3 godz to max. :slight_smile:

Ten zasilacz ma tylko jedną linie 12V (16A), co daje moc wyjściową na poziomie 192W. Do zestawu który wymieniłeś powinien wystarczyć.

Nie bardzo wiem jak Ty to liczyłeś, ale Twoja konfiguracja 200W nie powinna przekraczać pod obciążaniem.

P.S. Jeśli ktoś ma słabe pojęcie o zasilaczach, proponuje się po prostu nie wypowiadać…