Tysiace maili wychodzacych

(A Szeliga) #1

Witam, chcialabym spytac, czy ktos wie jak usunac wirusa, ktory rozsyla z mojego komputera ok 100 maili na minute? Mam zainstalowanego Avasta i ikonka w trayu pokazuje, ze program caly czas skanuje poczte wychodzaca! Jest jej tysiace! Przez co moj komputer chodzi jakby chcial, ale nie mogl! Skanery antywirusowe i Adaware niestety nic nie wykazuja, a ja nie bardzo wiem co mam z tym zrobic... Ma ktos moze jakis pomysl?

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Ola

(Monczkin) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(A Szeliga) #3

ale niestety dalej nie wiem co mam z tym robic :confused:

(adam9870) #4

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2 w trybie awaryjnym). Potem sprawdz co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt.

(A Szeliga) #5

oto nowy log, ale nie moglam odpalic kompa w trybie awaryjnym, moj komputer chyba ma moje polecenia gdzies!

a oto silent runners

(Bbieniol) #6

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

D:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole Fix Checked :slight_smile:

Po zabiegach nowe logi :slight_smile: