UAC, udostepnianie programu uzytkownikowi standardowemu

Witam,

Mam windowsa 7 na ktorym sa 2 konta Administrator i użytkownik standardowy ( z ograniczeniami ). Mój problem polega na tym ze z poziomu użytkownika standardowego nie mogę uruchomić programu blokowanego przez UAC bez wprowadzania hasa administratora. Przy otwieraniu programu wyskakuje komunikat o wprowadzeniu zmian przez dany program i wymagane jest haslo administratora.

Zależy mi na tym aby nie wylanczac calkowicie ochrony UAC ale chcialbym aby ten program byl ogólnie dostepny z poziomu uzytkownika standardowego bez koniecznosci wprowadzania hasła. Probowalem róznych opcji udostepniania typu Odmów/ zezwól bez efektu.

Czy istnieje jakis sposob aby dany program dalo sie uruchomic bez wprowadzania hasla albo aby byl poprostu pomijany przez kontrole UAC.

btw. zauwarzylem ze programy chronione przez UAC maja przy ikonie znaczek administatora (shild), mozna to jakos wylaczyc / edytowac ? :smiley: oczywiscie opcje z tym zwiazane a nie sama ikonke xD

Bylbym wdzieczny za pomoc :slight_smile:

Hej,

A próbowałeś we właściwościach programu, w zakładce zgodność ustawić w poziomie uprawnień, by program uruchamiany był z uprawnieniami administratora??

Pozdrawiam,

Dimatheus

kryspus ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może ReplaceUAC