Ubezpieczenie funduszu inwersycyjnego

W banku Pekao SA mam założone dwa fundusze inwestycyjne “PIONEER OBLIGACJI PLUS FIO”. W sumie było wpłacone 5000zł jakieś półtora roku temu. Teraz jest niecałe 3500zł. Pieniądze zostały na tych kontach ponieważ pani w banku twierdziła, że to będzie rosnąć. I urosło… ale wstecz :confused: Czy można się starać o jakieś odszkodowanie w tej sprawie? 1500zł to jak by nie było jedna wypłata przeciętnego polaka. Wiem, że z funduszami inwestycyjnymi jest jak z akcjami (można je kupić i na nich zarobić lub stracić). Tutaj jest trochę inna sytuacja. Pieniądze powierzam banku i to w jego interesie jest aby ta kwota urosła. Co z tym dalej zrobić? Te ochłapy z konta już wybrałem, bo z dnia na dzień leciało to na przysłowiowy łeb (50zł w tydzień).

Poczytać warunki umowy zawartej z Bankiem odnośnie funduszy. Tam masz wszystko opisane (łącznie z odpowiedzialnością banku za powierzone fundusze).

Bardzo wątpię, umowę w imieniu banku stworzyli prawnicy którzy już odpowiednio wcześniej zadbali o jego interesy.

Pioneer Obligacji Plus FIO należy do grupy funduszy obligacyjnych o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym. Polityka inwestycyjna Funduszu koncentruje się na lokowaniu środków w dłużne papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa oraz dobrze rokujące przedsiębiorstwa.

Ważny jest też horyzont inwestycji, w przypadku funduszy obligacji min 3 lata

Przy okazji przypomniał mi się żart o doradcach inwestycyjnych…

Mężczyzna przychodzi do menedżera swojego banku i mówi: Chciałbym założyć małą firmę. Jak to zrobić? To proste - odpowiada menedżer. - Niech pan kupi dużą firmę i poczeka.